Kiirlaenu pakkujad

Kiirlaenupakkujad, krediidikonto pakkujad, väikelaenu pakkujad.

Siit lehelt leiad kõik kiirlaenupakkujad ja muud laenupakkujad, kes 2024. aastal pakuvad laene internetist. Tegu on tagatiseta laenudega. Tagatiseta laenud on näiteks kiirlaen, väikelaen ja krediidilimiidiga laenud.
Laenuliikidest on esindatud:

 • Kiirlaenupakkujad
 • Krediidikonto pakkujad
 • Väikelaenupakkujad

Tegu on pika nimekirjaga, kus on enamus tagatiseta laenud, mida Eestis pakutakse (rohkem kui 20 laenupakkujat). See leht on pigem ülevaade Eesti laenupakkujatest.

Kui tahad näha põhjalikult soodsamaid laene, koos kulukusega, tabeliga ja igat pisidetaili, siis vaata seda krediidikonto lehelt. Seal läheme sügavuti ja räägime täpselt, mis on krediidikonto, millised on krediidikontod, kuidas krediidikontot väljamakseid teha. Lisaks detailne ülevaade iga krediidikonto intressist, krediidi kulukuse määrast, laenuperioodist ja kõrvaltasudest.

Siin lehel valisime kiirlaenu pakkujad, väikelaenu pakkujad ja muud laenupakkujad selle järgi, et nad vastaks järgmistele tingimustele:

 • Laenud on kättesaadavad internetist
 • Laenud on konkurentsivõimelise intressiga (ehk soodsad)
 • Laenud on ilma tagatiseta (tarbimislaenud)
 • Reastasime laenud alates soodsamast

Tahtsime ühte kohta kokku koondada kõik kiirlaenu ja väikelaenu pakkujad, et oleks mugav ülevaade Eesti laenuandjatest. Lisasime ka kõik krediidikonto pakkujad.

Alustuseks märgiks ära, et mis üldse on kiirlaen, et oleks selge, mille alusel me kiirlaenud valisime.

Kiirlaen on tarbijakrediidilepingu alusel antav laen, mille miinimum summa on alates 50 € ning minimaalne tagasimakseperiood alates 30 päeva. Kiirlaenu iseloomustab kõrgem krediidikulukusemäär, kui teistel laenudel (nt väikelaenudel ja laenulimiitidel).

Kiirlaenu pakkumiseks peab laenu andjal olema Finantsinspektsiooni tegevusluba. Väikelaenudest valisime nii pankade väikelaenud kui ka krediidivahendajate väikelaenud. Krediidivahendajate väikelaenud on krediidikonto laenud.

Soodsamad Kiirlaenupakkujad

1. Bondora: Soodsaim kiirlaenu pakkuja

Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Laenu suurus: 100 – 10 000 €
Lepingutasu: 5,95%
Laenuintress: Al 8,99%

Tagatis: Puudub

Bondora on parim kiirlaenupakkuja, kui tahad võimalikult soodsalt laenu saada. Intress alates 13,9%, mis on madal kiirlaenupakkuja kohta. Lisaks saab Bondora puhul laenutaotluse täita täielikult telefoniga.

Loe siit pikemalt Bondora kohta.

2. Omaraha: Väga soodne kiirlaenupakkuja

Omaraha on väga soodne kiirlaenu pakkuja. Halb külg? Kui periood on 2 või 3 kuud, siis tuleb tagasimakse teha ühe maksena, mitte iga kuu võrdselt.  NB! Omaraha näitab, et laenuperiood on alates 3 kuud, aga kui logite sisse (tasuta), siis on laenuperioodiks ka 1 ja 2 kuud. Kokkuvõtteks, kui Teile laenuperiood sobib, siis saate kõige odavama kiirlaenu Omarahalt. Loe siit pikemalt Omaraha kohta.

3. Credit24: Suurim kiirlaenu pakkuja Eestis

Laenuperiood: 6 – 36 kuud
Laenu suurus: 50 – 10 000€
Lepingutasu: 40€
Laenuintress: Al 20%

Tagatis: Puudub

Suurima turuosaga kiirlaenu pakkuja ning teevad väljamakseid kõige tihedamini (3x tunnis). Kui soovite kiirlaenu asemel krediidikontot, siis Credit24 pakub ka soodsaimat krediidikontot. Iseteenindus on avatud 24/7 ning maksepuhkust pakutakse tasuta (pangad küsivad lisatasu maksepuhkuse eest). 

Halb külg? Minimaalne laenuperiood on 6 kuud. Sobib isikule, kes tahab kiirlaenu 15 minutiga kätte saada ning kellele sobib pikem laenuperiood, sest Credit24 teeb kõige kiiremini väljamakseid. Võrreldav Raha24 kiirmakse teenusega.

Loe siit pikemalt Credit24 kohta.

4. Monefit: Kerge saada, hea intress (populaarne)

Laenuperiood: 6 – 54 kuud
Laenu suurus: 50 – 3000 €
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 30%

Tagatis: Puudub

Monefit erineb paljudest kiirlaenu pakkujatest selle poolest, et pakuvad kõige väiksemat minimaalselt laenusummat. Selleks on 50 €. Enamus kiirlaenu pakkujad tänapäeval enam ei paku alla 100 € suurust laenu, paljud isegi alla 500 € suurust laenu.

Loe siit pikemalt Monefit laenu kohta.

5. Bestcredit

Bestcredit on laenuliigilt kiirlaenu pakkuja, kuigi kodulehel tuleb esimesena ette väikelaen. Laenuintress on 34%, mis on kiirlaenu pakkujate puhul keskmise hulgas. Vajadusel leiate eespoolt soodsamad kiirlaenupakkujad. Loe siit pikemalt Bestcredit kohta.

6. Credit.ee

Ka Credit.ee on kiirlaenu pakkuja, kes pakub erinevaid väikelaene. Intress on alates 24%. Credit.ee puhul on heaks omaduseks lühike laenuperiood, mis algab ühest kuuks. Kui tahate lühiajaliselt laenu võtta, siis on Credit üks variantidest. Loe siit pikemalt Credit.ee kohta.

7. Creditstar: Kõrgem intress, lihtsasti saadav

Laenuperiood: 1 – 36 kuud
Laenu suurus: 50 – 5000 €
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 40%

Tagatis: Puudub

Creditstar on see ettevõtte, kes tuli Eestis turule Sms Laenuga. Sms Laen kuulub siiani Creditstarile. Creditstar on selles mõttes hea kiirlaenu pakkuja, et neilt saab laenu kiiresti kätte ning üsna lihtsalt.

Loe siit pikemalt Creditstar/Smslaen kohta.

8. Smsmoney: Kiirlaenupakkuja sularahas

Laenuperiood: 1 – 36 kuud
Laenu suurus: 200 – 1000 €
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 40%

Tagatis: Puudub

Pakuvad laiemat laenuperioodi kui Omaraha. Lisaks kiirlaenule pakuvad ka väikelaenu ja krediidikontot. 

Halb külg? Omaraha ja Credit24 on odavamad kiirlaenud pakkujad. Sobib isikule, kes hindab mugavust  ja selgeid laenutingimusi, sest laenutingimused on tõesti selgelt välja toodud Smsmoney laenukalkulaatoris.

Loe siit pikemalt Smsmoney kohta.

9. Smsraha: Sama tingimused, mis Smsmoney

Laenuperiood: 1 – 36 kuud
Laenu suurus: 200 – 1000 €
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 40%

Tagatis: Puudub

SMSmoney’ga sarnane laenutingimustelt, sest kuuluvad samale ettevõttele. Lisaks kuulub sinna ka Laen.ee, aga Laen.ee on natuke kallim (lepingutasult).

Loe siit pikemalt Smsraha kohta.

10. Laen.ee: Sama mis Smsmoney ja Smsraha

Laenuperiood: 1 – 36 kuud
Laenu suurus: 200 – 1000 €
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 40%

Tagatis: Puudub

Kuulub SMSraha ja SMSmoney’ga samasse kontserni, aga lepingutasu on suurem. Vajadusel saab laenu kätte sularahas (sama kehtib ka Smsmoney ja Smsrahaga). NB! Lepingutasu lisandub, kui võtate tarbimislaenu (väikelaenu), kiirlaenul lepingutasu pole.

Loe siit pikemalt Laen.ee kohta.

Krediidikonto pakkujad

Tihtipeale pakuvad kiirlaenu pakkujad ka krediidikontot. Või vastupidi – krediidikonto pakkujad kiirlaenud. See ei ole kivisse raiutud reegel, aga nii lihtsalt on. Pakkudes erinevaid laenutooteid on võimalik rohkem tulu teenida ning sellepärast üldjuhul laenupakkujad pakuvad mitmeid laenutooteid.

Otsustasime lisada krediidikonto pakkujad kuna krediidikonto on viimase paari aastaga populaarseks laenutooteks tõusnud ning pole võimatu, et paari aasta pärast on krediidikonto populaarsem kui kiirlaen, sest juba praegu on krediidikonto pakkujaid rohkem kui kiirlaenu pakkujaid. 

Lisaks, mõned kiirlaenu pakkujad (nt Ferratum või SMSlaen) on loobunud kiirlaenu pakkumisest ning keskenduvad krediidikontole. 

Miks krediidikonto ei ole juba praegu populaarsem peitub selles, et krediidikonto pole jalga kinnitanud massmeedias.

Põhilised kiirlaenu ja krediidikonto erinevused:

 • Krediidikonto puhul on 1 laenutaotlus ja väljamakseid nii palju, kui raha jätkub.
 • Kiirlaenu puhul on 1 laenutaotlus ja 1 väljamakse. Kui tahad uut laenu, tuleb teha uus laenutaotlus.
 • Krediidikonto väljamakseid saab teha ka öösel. Kiirlaenu ei saa öösel.
 • Krediidikonto intress hakkab alles siis jooksma, kui teed väljamakse isiklikule pangakontole.
 • Kiirlaenu intress hakkab jooksma niikui raha kätte saad. 

Praktikas öeldakse krediidikonto kohta ka laenulimiit, krediidilimiit, krediidiliin.

Krediidikonto pakkujad Eestis

1. Credit24: Soodsaim krediidikonto pakkuja

Laenuperiood: 6 – 36 kuud
Laenu suurus: 50 – 10 000€
Lepingutasu: 40€
Laenuintress: Al 20%

Tagatis: Puudub

Credit24 omab kõige suuremat turuosa krediidivahendajate turul (kiirlaenud, väikelaenud, krediidikontod). Suurimaks plussiks on see, et pakuvad peaaegu kõige madalamat intressi krediidikontodest, aga samas ei küsi lepingutasu. Lisaks, teevad kõige tihedamini väljamakseid (3 korda tunnis). Loe siit pikemalt Credit24 kohta.

2. Raha24: Hea intressiga krediidikontopakkuja

Laenuperiood: 5 – 60 kuud
Laenu suurus: 100 – 5000 €
Lepingutasu: 0% – 9%
Laenuintress: Al 2%

Tagatis: Puudub

Küsivad lepingutasu, mida üldjuhul krediidikonto pakkujad ei küsi. Sellest ka nii madal krediidikulukusemäär ja intress. Kui jätte kõrvale väljamaksetasu (5%), siis on tegu igati soodsa krediidikonto pakkujaga. Lisaks, praegu (märts 2020) on kampaania, mille raames on intress 4%. Loe siit pikemalt Raha24 kohta.

3. Monefit: Uus krediidikontopakkuja

Laenuperiood: 6 – 54 kuud
Laenu suurus: 50 – 3000 €
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 30%

Tagatis: Puudub

Monefit on uue põlvkonna krediidikontopakkuja, kelle käest saab laenu võtta täielikult nutitelefoni teel. Nimetavad oma krediidikontot krediidiliiniks. Põhimõttelt on tegu samade finantstootega. Soovitame. Loe siit pikemalt Monefit laenu kohta.

4. Smsmoney

Laenuperiood: 1 – 36 kuud
Laenu suurus: 200 – 1000 €
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 40%

Tagatis: Puudub

Võrreldes kiirlaenuga pakuvad ka ööpäevaringseid makseid. Halb külg? Credit24-st saab raha natuke kiiremini kätte, aga vahe on loetud minutite küsimus, mitte tundide küsimus. Loe siit pikemalt Smsmoney kohta.

5. Smsraha: Pika perioodiga krediidikontopakkuja

Laenuperiood: 1 – 36 kuud
Laenu suurus: 200 – 1000 €
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 40%

Tagatis: Puudub

Väljamaksetasu puudub, lepingutasu puudub. Lisaks, krediidikonto soovijaid teenindatakse eelisjärjekorras. Laenutingimused on samad, mis Smsmoney-l. Halb külg? Credit24 ja Ferratum pakuvad pikemat laenuperioodi. Loe siit pikemalt Smsraha kohta.

6. Laen.ee

Laenuperiood: 1 – 36 kuud
Laenu suurus: 200 – 1000 €
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 40%

Tagatis: Puudub

Tingimustelt kõige sarnasem SMSmoney ja SMSrahaga. Suur vahe on aga selles, et kui võtate tarbimislaenu, siis on Laen.ee-l väljamaksetasu. Loe siit pikemalt Laen.ee kohta.

7. Creditstar/Smslaen: Kallim krediidikontopakuja

Laenuperiood: 1 – 36 kuud
Laenu suurus: 50 – 5000 €
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 40%

Tagatis: Puudub

Lisaks kõrgele intressile on halvaks küljeks see, et esimese laenu saamiseks peate end tuvastama Creditstari kontoris. Hiljem pole vaja kontoris tuvastada, vaid saate internetist laenu taotleda. Esimese laenu suurus saab olla kuni 500 €. Loe siit pikemalt, miks SMSlaen/Creditstar kohta.

8. Ferratum: Kui mujalt laenu ei saa

Laenuperiood: 1–99 kuud
Laenu suurus: 100 – 3000€
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 49%

Tagatis: Puudub

Ferratum pole kõige soodsam laen Eestis, aga tegu on laenupakkujaga, kellest peaaegu alati saab laenu. Ehk kui sulle mujalt laenu ei anta, siis proovi Ferratumi.  Muide, Ferratum on üks nendest ettevõtetest, kes lõpetas kiirlaenu pakkumise kuna otsustati keskenduda krediidikontole. Ferratum nimetab krediidikontot laenulimiidiks. Ferratumi kampaaniad on suunatud uute klientide leidmiseks ja seega tehakse uutele klientidele häid laenupakkumisi. Loe siit pikemalt Ferratumi kohta.

9. Boonuslaen

Laenuperiood: 1–99 kuud
Laenu suurus: 100 – 3000€
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 49%

Tagatis: Puudub

Boonuslaen kuulub Ferratumiga samale ettevõttele. Kui olete Ferratumist laenanud, siis ei saa Boonuslaenust laenata, vaid tuleb uuesti Ferratumist laenata. Loe siit pikemalt Boonuslaenu kohta.

Laenupakkujad (tabel)

KOHTPAKKUJAKIIRLAENKREDIIDIKONTOINTRESSVANUSEPIIRHINNANG
1

SMSraha

JahJah~ 40%18+★★★★
2

SMSmoney

JahJah~ 40%18+★★★★
3

Laen.ee

JahJah~ 40%18+★★★★
4

Credit24

JahJah~ 24%18+★★★★★
5

Omaraha

JahEi~ 12%21+★★★★★
6

Ferratum

EiJah~ 49%19+★★
7

Raha24

EiJah~ 35%18+★★★★
8

Boonuslaen

EiJah~ 49%19+★★
9

Monefit

JahJah~ 30%18+★★★★

Nutiseadmes tõmba tabelit vasakult kogu tabeli nägemiseks.

Väikelaenupakkujad

1. Bigbank: Soodsaim väikelaenu pakkuja

Bigbanki põhiline majandustegevus on tagatiseta laenude väljastamine. Tänu sellele on neil üsna hea intress ning pakutakse pikimat laenuperioodi. Oma väikelaenule pakuvad 60-päevast rahulolugarantiid.  Halb külg? Minimaalne lepingutasu on 10€ suurem kui Inbankil ja Coop Pankil. Muide, Bigbank teeb tihti kampaaniaid, kus lepingutasu puudub. Loe siit pikemalt Bigbanki kohta.

2. Inbank: Laenu varem tagastamine lisakuludeta

Väga soodne väikelaenu pakkuja (kui arvestame keskmist intressi, lepingutasu ning laenu taotleb keskmise sissetulekuga inimene). Laenutaotlusele saab vastuse 1-minutiga.  Halb külg? Maksimaalne laenusumma on väiksem kui enamustel teistel väikelaenudel. Kokkuvõtteks, Bigbank ja Inbank on populaarsemad väikelaenud, mida Xlaen.ee lugejad võtavad, sest need laenud on hea intressiga ja neid on mugav taotleda. Loe siit pikemalt Inbanki kohta.

3. Omaraha: Soodne väikelaenu pakkuja

Omaraha on soodsaim väikelaenu pakkuja, kui Te ei soovi pangast laenata. Omaraha laenud on tuntud hea intressi ja väga madala lepingutasu poolest. 

Näiteks, kui valite laenuperioodiks kuni 6 kuud, siis on lepingutasu 0€. Kui laenuperiood on üle 6 kuu ja kuni 2 aastat ning laenusumma on väike, siis on lepingutasu ainult 7€. Halb külg? Tagatiseta laenu maksimaalne summa on ainult kuni 2000€.

Loe siit pikemalt Omaraha kohta.

4. TF Bank: Soodne väikelaenupakkuja

TF Banki väikelaenul on üks parimaid intresse (ainult SEB on parem). Lisaks, kui soovite laenu varem tagasi maksta (kokkuhoida intressidelt), siis saate seda teha lisakuludeta. Teiste laenude puhul peate kas 0,5% või 1% maksma tagastatavalt summalt. 

Halb külg? Lepingutasu on kõrge. Juhul kui laenuperiood on 36 või rohkem kuud, siis madal intress korvab lepingutasu.

Loe siit pikemalt TF Banki kohta.

5. SEB: Parima intressiga väikelaenupakkuja

SEB-ga on kaks asja. Esiteks, minimaalne laenusumma on üsna kõrge (1000 €). Teiseks, et saada 7-protsendilise intressiga väikelaenu peab Teil olema kõrge ja stabiilne palk ning laitmatu maksekäitumine. Lisaks on SEB-il üks kõrgemaid kriteeriume väikelaenu saamiseks – minimaalne sissetulek peab olema vähemalt 400€. Ainult Luminoril on kõrgem minimaalse sissetuleku nõue. Loe siit pikemalt SEB laenu kohta.

6. Svea Finance

Svea Finance on väikelaenupakkuja, kes mõnevõrra vähem tuntud nagu ka Omaraha. Intressimäär on alates 8,9%, mida pakutakse laenujäägilt. Loe siit pikemalt Svea Finance kohta.

7. LHV: Madalaim lepingutasu pankadest

Madalaim lepingutasu kui võrrelda ainult pankadest väikelaenu pakkujaid. Halb külg? Minimaalne intress, millega pakutakse laenu, on kõige kõrgem pankadest, aga LHV pakub intressi laenujäägilt, mitte kogusummalt. See tähendab, et kui laenujääk kahaneb, arvestatakse laenumakset väiksemalt summalt. Loe siit pikemalt LHV laenu kohta.

8. Coop Pank: Laenata saab ka Coop kauplustest

Coop on selline väikelaenu pakkuja, kelle laenu saate taotleda ka Coopi kauplustest. Laenu kulukuselt on seitsme odavama väikelaenu seas. Laenuintress on madalapoolsem, lepingutasu samuti.

Loe siit pikemalt Coop Panga laenu kohta.

9. Swedbank: Kõrge minimaalne intress

Swedbank on suurim universaalpank, kes pakub enamusi laenutooteid. Otseselt väikelaenule nad fokuseeritud pole, sest minimaalne intress algab 15-protsendist, mis on üsna kõrge väikelaenu kohta.  Pigem on Swedbanki head laenud ärilaenud ja kodulaenud. Väikelaenu lepingutasu on 35€ laenates internetist, 50€ laenates pangkaontoris. Seega, tasub laenata internetist. Loe siit pikemalt Swedbanki väikelaenu kohta.

10. Luminor: Kõrge lepingutasu

Luminori suurim edu on pensionifondides. Väikelaenu kontekstis on halvaks küljeks lepingutasu. Nimelt on Luminori lepingutasu üks kõrgemaid (ainult TF Bankil on kõrgem). Lisaks küsib Luminor pankade kontekstis ka kõige suuremat igakuist sissetulekut laenajalt, milleks on 500€ kuus. Loe siit pikemalt Luminori laenu kohta.

SOODSAIM KIIRLAEN

SOODSAIM VÄIKELAEN

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.