Raha24

Kas Valida Raha24, Credit24 või Bondora?

Picture of UUENDATUD 2. JAANUAR 2024
UUENDATUD 2. JAANUAR 2024

Kirjutas Christopher Tammet, Xlaen.ee looja, jurist.

Võrdlesime Raha24 laenu teiste kiirlaenude ja krediidikonto pakkujatega. Tõsiasi on, et Raha24 reklaamid on iga õhtu teleris, aga kas Raha24 on ka soodne laen?

Selle välja selgitamiseks võrdlesime Raha laenu teiste laenudega. Võrdluse all on sellised laenud nagu Bondora, Credit24, Monefit, Raha24 ja Smsraha. Kõik eelmainitud finantsasutused pakuvad tagatiseta tarbimislaene, milleks on kiirlaenud.

Kõik eelmainitud laenud on laenuliigilt krediidikontod. Kui Teid huvitab, mis laen krediidikonto on, kuidas krediidikonto töötab ja millised on krediidikonto laenud, siis vaadake krediidikonto lehte. Sealt näete kõikide Eestis pakutavate krediidikontode hindasid ja kulukust.

Sealt leiate kõik krediidikontod koos laenu kulukuse, intressi, krediidi kulukuse määra, perioodi ja kõrvaltasudega. Lisaks on tabel, mis aitab võrrelda laenude hinda. Igati mõistlik on laene võrrelda enne taotlemist.

raha24 laen

Raha24 laen

Raha24 on krediidivahendaja, kelle laenuliik on tegelikult krediidikonto. 

Lisaks, Raha24 puhul tuleb teha vahet esmalaenul ja teisel laenul, sest esmalaen on tunduvalt madalama intressiga kui teine võetud laen.

Paljud laenuandjad teevad nii. Näiteks, ka Ferratumi puhul on esimene laen tunduvalt soodsam kui teine laen.

Miks pakutakse esmalaenu eriti madala intressiga peitub selles, et uusi kliente meelitada. Kui uus klient on saadud, siis ei pruugita enam niivõrd madala intressiga laenu pakkuda.

Raha24 esmalaen on selliste tingimustega:

 • Laenusumma: 100-5000 €
 • Laenuperiood: 2-60 Kuud
 • Laenuintress: Alates 20%
 • Krediidikulukusemäär: kuni 57%.

Nõuded isikule, kes soovib Raha24 laenata:

 • Laenutaotleja on vähemalt 18-aastane
 • Laenutaotlejal puuduvad maksehäired
 • Laenutaotleja on Eesti kodanik või omab Eestis elamisluba.

Raha24 (head omadused)

1. Esmalaenu intress on madal.

Esmakordsel laenamisel Raha24-st on minimaalne intress 8,5%. Tegu on hea intressiga. Juhul, kui Te olete juba Raha24-st laenanud, siis on intress 2,9% (aga KKM selle arvelt kõrgem).

Sellises suurusjärgus intress on omane väikelaenule ning tegu on võrdlemisi hea intressiga.

Näiteks Eesti pankadest pakub parimat intressi väikelaenule SEB Pank, kelle minimaalne intress on 7%. Swedbanki väikelaenu intress algab alles 15-st protsendist. 

Reeglina on kiirlaenude intressid vahemikus 40 – 50%. Seega, Raha24 pakub madalat intressi esmalaenule.

Muide, Bondora laenu (krediidikonto) minimaalne intress on 7,08%. 

2. Pakuvad tasuta maksepuhkust

Maksepuhkus on hea võimalusel lükata mingil ajal laenu tagasimakset edasi. Üldiselt võetakse maksepuhkust suvel puhkuste ajal.

Raha24 pakub tasuta maksepuhkust. Tasuta maksepuhkust pakub ka Credit24. Muide, lepingu järgi on Teil õigus saada maksepuhkust, seega saate seda nõuda igal juhul ja Raha24 ei tohi sellest keelduga.

Mis tingimustega Raha24 maksepuhkus on?

Raha24 maksepuhkuse pikkuse saate ise valida. Minimaalne maksepuhkuse pikkus on 1 kuu ja maksimaalne periood 6 kuud.

Mis nõudeid ma pean täitma, et saada Raha24-lt maksepuhkust?

 • Teil ei tohi olla võlgnevusi Raha24 ees (seega võtke enne maksepuhkus kui võlgu jääte)
 • Te olete tööl olnud vähemalt 4 järjestikust kuud laenulepingu sõlmimise ajal

3. Minimaalne laenuperiood on lühike.

Raha24 pakub laenuperioodiks 2 – 60 kuud. Seega, vajadusel saab laenu võtta ainult üheks kuuks või kas või pooleks aastaks.

Lühikesel laenuperioodil on see hea omadus, et kuna laenuperiood on lühem, siis tuleb vähem tasuda intressimakseid ning säästate selle arvelt raha. 

4. Minimaalne laenusumma on väike.

Raha24 laen on summas 100 – 5000€.  

Sarnaselt lühikesele laenuperioodile on ka väiksem laenusumma soodsam kui suurem laenusumma. Mõne laenuandja minimaalne laenusumma on alates 1000€, mis teeb laenu kulukamaks juba enne kui laenutaotluse esitate.

Võrdluseks, Credit24 ja Monefit minimaalne laenusumma on 50 eurot. Bondora minimaalne laenusumma on 500 eurot.

5. Kontohaldustasu puudub.

Ennist sai märgitud, et Raha24 laen on tegelikult krediidikonto. Üldjuhul krediidikonto pakkuvad küsivad kontohaldustasu, konto avamise tasu, väljamaksetasu ja/või lepingutasu. 

Raha24 (halvad omadused)

1. Lepingutasu on minimaalselt 3,5%

Kui soovite laenata Raha24-st, siis tuleb pärast laenutaotluse täitmist tasuda lepingutasu. Minimaalne lepingutasu suurus on 3,5%.

Kuidas Raha24 lepingutasu töötab? Esmalaenu puhul on Raha24 poolt küsitav lepingutasu 5%. Kui Te olete juba varem Raha24-st laenanud, siis on lepingutasu suuruseks 3,5%.

 • Esmalaenu lepingutasu on 3,5%, kui laenuperiood on 2 – 11 kuud.
 • Esmalaenu lepingutasu on 5%, kui valite laenuperioodiks 12 – 60 kuud.

Võrreldes Raha24 näiteks Credit24-ga, siis ilmneb, et Credit24 puudub lepingutasu (samuti puuduvad ka kontohaldustasu ja väljamaksetasu).

Lisaks puudub lepingutasu ka Smsrahal, Smsmoneyl, Laen.ee-l ja Ferratumil. 

2. Ülelaekumiste ja tagasikannete tasu 3,50€

Ka ülelaekumiste tasu on koht, mille arvelt võiks Raha24 olla odavam. Näiteks, Credit24-l puudub ülelaekumiste tasu. 

Raha24 (kokkuvõte)

Raha24 plussid:

Raha24 miinused:

Raha24 Kontakt:

Lõpetuseks, kas valida Raha24, Credit24 või Bondora?

Kokkuvõtteks ütleks, et Raha24 pakub soodsa intressiga laenu, aga miinusteks on üleliigsed kõrvaltasud, mida Credit24-l ja Bondoral pole. Need kõrvaltasud tõstavad laenu kulukust.

Kui olete kahe vahel, kas laenata Raha24-st või Credit24-st, siis täidke laenutaotlused mõlema laenuandja juures ning saate teada, kes annab Teile soodsamalt laenu. 

Üldiselt võib nii öelda, et Raha24 on madalama intressiga, aga juurde tulevad kõrvaltasud. Lisaks ei tasu unustada, et ainult Raha24 esmalaen on madala intressiga (alates 8,5%).

Credit24 on veidi kõrgem intressiga, aga üllatusena ei tule maksta kõrvaltasude eest. 

Credit24 ja Raha24 on nime poolest üsna sarnased laenud, tegu on ka suurte konkurentidega Eesti laenuturul. Kahe eelmainitud laenuandjaga on üsna sarnane laenuandja ka Bondora, aga Bondora pakub paremat intressi.

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.