Meist

Inimesed Xlaen.ee veebilehe taga.

Picture of UUENDATUD 2. JAANUAR 2024
UUENDATUD 2. JAANUAR 2024

Kirjutas Christopher Tammet

Xlaen.ee on veebileht, mis mõtetes sündis juba 2017. aastal. Esialgu sai nimeks valitud LaenuABC, aga vaagides nimevalikut, mõistsime, et Xlaen on parem valik.

Xlaen sai nimeks valitud just sel põhjusel, et analüüsime laenude omadusi. Just X-täht sümboliseerib ükskõik mis laenu.

xlaen logo

Xlaen.ee missioon

Xlaenu eesmärk on pakkuda kõigile eestimaalastele läbipaistvat infot laenude kohta ning aidata inimesi laenuotsuste tegemisel.

Tänapäevane ühiskond on üles ehitatud tarbimisele ja laenamisele. Majanduskriis näitas, et isegi lõhki laenamisele.

Meie soovime, et inimesed saaksid selle laenu, mis neile kõige paremini sobib, et kõik laenutingimused oleksid selged ning et inimene teaks, kui palju ta peab tagasi maksma laenates. Ja päeva lõpuks on kõige tähtsam saada võimalikult soodsate tingimustega laen.

Xlaen Inimesed

Xlaen.ee looja ja autor on Christopher Tammet, kes on 2017. a lõpetanud Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna ning enne ülikooliteed tegeles suusatamisega. Xlaen.ee sisu ja artiklite eest vastutab Christopher Tammet.

Christopher oli suusatamises Eesti noortekoondises ja juunioridekoondises ning on võitnud Kõrvemaa suusamaratoni ja erinevaid meistritiitleid.

Tartu Ülikoolis õppides kirjutas Christopher teemadel vastutus lepingueelsete kohustuste rikkumise eest ning väljendusvabaduse probleeme online meedias.

Christopher Tammet xlaen.ee

Pildil vasakul: Kaspar Kokk, Christopher Tammet, Risto Roonet

Kuidas Xlaen.ee raha teenib?

Xlaen.ee sai algus loodud Christopher Tammeti isikliku raha eest ning oli personaalne blogi. Ajapikku Xlaen.ee aga kasvas, sest lugejad tahtsid rohkem infot laenude kohta ning oma rahakoti eest polnud enam võimalik Xlaenu hallata ja üleval pidada.

Veebilehe ülalpidamisega kaasnevad kulud (domeeninime ostmine, veebimajutuse teenuse ostmine, disaini loomine, piltide ja muu ostmine) ning muidugi aeg, mida blogi võtab. Seega, otsustati Xlaen.ee muuta isemajandavaks. 

See tähendab, et Xlaen.ee teenib reklaamidega tulu. Reklaamidest saadav tulu on mõeldud Xlaen veebilehe ülalpidamiseks.  Muide, enamus veebilehed teenivad reklaamidega tulu, küsimus on vaid selles, milliste reklaamidega.

Milliste reklaamidega Xlaen.ee raha teenib?

Xlaen.ee teenib raha laenude reklaamimisega. NB! Kasutame reklaamidena ainult neid laene, mis meile endale meeldivad, sest nad on soodsamad kui muud Eesti laenuturul olevad laenud.

Laenud, mille pealt Xlaen.ee teenib reklaamitulu: Bondora, Bigbank, Coop Pank, Credit24, Creditstar, Inbank, TF Bank, Smsraha, Smsmoney, Omaraha, Monefit, Moneyzen, Raha24, Kreditex, Ferratum, Boonuslaen, Laen.ee.

Miks just laenude reklaamimisega?

Otsustasime laenude kasuks, sest siis ei pea suuri bännereid (banner ads) kasutama, mis ei meeldi ei meile ning tõenäoliselt ka mitte Xlaen.ee lugejatele.

Kas reklaamidega raha teenimise valguses on laenutingimused moonutad?

Ei ole. Me toome alati iga laenu kohta välja laenu head ja halvad omadused ehk, mille poolest laen on kulukas ja millest poolest laen on soodne.

Kui Xlaen.ee teenib reklaamidega tulu, siis kas mõni laen on selle arvelt mulle kallim?

Mitte ükski laen ei ole selle arvelt kallim, et Xlaen teenib selle laenu pealt reklaamitulu.

Miks Xlaen.ee avaldab, kuidas ta tulu teenib?

Xlaen.ee on inimestele mõeldud veebileht. Inimsuhted vajavad ausust ja läbipaistvust. Siit ka põhjus, miks avaldame, kuidas Xlaen raha teenib.

Kontakt

Kui Sul on küsimusi, siis saad siin kasutada võimalust küsimiseks:

SOODSAIM KIIRLAEN

SOODSAIM VÄIKELAEN

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.