VÄIKELAEN

Milline on soodsaim väikelaen?

Picture of UUENDATUD 18. MAI 2024
UUENDATUD 18. MAI 2024

Kirjutas Christopher Tammet. Xlaen.ee looja, jurist.

Väikelaen on tagatiseta laen, mis on mõeldud tarbimisvajaduste katmiseks. Tarbimisvajadus on näiteks teleri ostmine, remondi tegemine, reisile minek või eraarsti visiiditasu. Milline on aga soodsaim väikelaen? 

Seda tahtsime ka meie teada. Seega, otsustasime võrrelda Eestis pakutavaid väikelaene ning koondasime kogu info, mida väikelaenude kohta õppisime. 

Väikelaen võib olla kiirlaen, aga ei pruugi. On väikelaene, mille saab kiiresti kätte nagu kiirlaenu, aga intress on omane väikelaenule (madal). Vaata selliseid laene kiirlaen lehelt.

Facebook
Twitter
LinkedIn
väikelaen

Väikelaen on ilma tagatiseta ja võimalik võtta vajadusel vaid 1 kuuks

Väikelaenud on tagatiseta laenud. Üleliigne paberimajandus, nagu näiteks on eluasemelaenu puhul, puudub. Laenutaotlusele saab vastuse 1-minutiga. Laenamise põhjust ei küsita. Kui tahate saate väikelaenu ainult 1 kuuks võtta. Vaata siit: Laen Üheks Kuuks.

Väikelaenu saab võtta isegi nädalavahetusel ja riigipühadel

Esiteks, väikelaen on soodsam võtta internetist kui pangakontorist, sest tavaliselt on lepingutasu laenu internetist taotledes madalam. Lisaks saab väikelaenu taotleda ka nädalavahetusel. Vaata pikemalt: Laenud Nädalavahetusel.

Ka autolaen ja tarbimislaen on väikelaenud

Autot ostes on 3 varianti: kas autoliising, autolaen või osta auto välja. Autolaen on täpselt samade tingimustega, millega väikelaen, lihtsalt kannab teist nimetust (turunduslikel põhjustel).

Väikelaenud

1. Bigbank: Soodsaim väikelaen Eestis (lep. tasu 0 €)

Laenuperiood: 6 – 120 kuud
Laenu suurus: 500  – 25 000 €
Lepingutasu: Min 45 € (praegu 0€)
Laenuintress: Alates 7,9%

Tagatis: Puudub

väikelaen - bigbank

Kõige odavam väikelaen (kui arvestame keskmist intressi, lepingutasu ning laenu taotleb keskmise sissetulekuga inimene). Oma väikelaenule pakuvad 60-päevast rahulolugarantiid, mis tähendab, et saate laenu tagastada, kui rahul pole. Halb külg? Varem oli halvaks küljeks laenuperiood, sest minimaalne periood oli 12-kuud, aga enam mitte. Nüüd algab laenuperiood juba 6-st kuust (lühem laenuperiood tähendab, et on soodsam laen, sest intressi arvestatakse lühema perioodi pealt). 

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Bigbanki väikelaenu esimeseks.

2. Inbank: Väikelaenu taotlusele vastus 1-minutiga

Laenuperiood: 6 – 72 kuud
Laenu suurus: 300 – 10 000 €
Lepingutasu: Min 35 €
Laenuintress: Alates 10,9%
Tagatis: Puudub

Inbanki põhiline majandustegevus on tagatiseta laenude väljastamine. Tänu sellele on neil üsna hea intress ja madal lepingutasu. Laenutaotlusele saab vastuse 1-minutiga. Halb külg? Bigbanki ja TF Banki laene on kergem saada. Üleüldiselt on Inbanki laenud (nii autolaen,väikelaen kui ka reisilaen) ühed parimad Eestis pakutavatest tagatiseta laenudest. Ka siin lehel oli Inbank pikalt soodsaim väikelaen, aga hiljuti muutusid Bigbanki tingimused veidi paremaks.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Inbanki väikelaenu teiseks.

3. TF Bank: Lepingutasu 0 € (eripakkumine)

Laenuperiood: 12 – 120 kuud
Laenu suurus: 1000 € – 20 000
Lepingutasu: Min 75 €
Laenuintress: Alates 7,9%

Tagatis: Puudub

väikelaen - tfbank

TF Banki väikelaenul on üks parimaid intresse (ainult SEB on parem). Lisaks, kui soovite laenu varem tagasi maksta (kokkuhoida intressidelt), siis saate seda teha lisakuludeta. Teiste laenude puhul peate kas 0,5% või 1% maksma tagastatavalt summalt. Halb külg? Lepingutasu on kõrge. Juhul kui laenuperiood on 36 või rohkem kuud, siis madal intress korvab lepingutasu. Muide, TF Bank pakub kõige soodsamat autolaenu.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime TF Banki väikelaenu kolmandaks.

4. Bondora: Intress alates 7.08%, vastus 1-minutiga

Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Laenu suurus: 500 – 10000
Lepingutasu: 5% laenusummast
Laenuintress: Alates 7,08%
Tagatis: Puudub

bondora väikelaen

Bondora väikelaen on esimene laen siin lehel, mida ei paku kommerts pank. Bondora puhul on tegu väiksemat sorti laenupakkujaga, kes keskendub innovatiivsele laenuandmise praktikale. Näiteks kui Teid huvitab Bondora väikelaen ja esitate laenutaotluse, siis Bondora pakub Teile kolme erinevate tingimustega laenu. Seejärel saate ise otsustada, milline laenupakkumine Teile kõige paremini sobib. Teine hea külg Bondora juures on kiirus – saate laenutaotlusele vastuse 1-minutiga.

Bondora ainuke halb külg on lepingutasu. Nimelt nad küsivad laenusumma suurusest 5% suurust lepingutasu. Näiteks kui laenate 500 € Bondora käest, siis lepingutasu tuleb 25 €.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Bondora neljandaks.

5. Raha24: Intress alates 18%

Laenuperiood: 2 – 60 kuud
Laenu suurus: 100 – 5000
Lepingutasu: 5% laenusummast
Laenuintress: Alates 2,9% (esmalaen)
Tagatis: Puudub

väikelaen - raha24

Raha24 väikelaen on hea ja madala intressiga. Nimelt, esmalaenu intress on 2,9%. See intress on madalam, kui mitmetel pankadel. Raha24 väikelaen on võimalik kätte saada 15 minutiga. Selle jaoks tuleb kasutada kiirmakse teenust. Kiirmakse teenus maksab 15 eurot. Mis on Raha24 halb külg? Kui Te olete varem Raha24-st laenanud, siis Teie esmalaenu intress pole 2,9%, vaid on märksa kõrgem.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Raha24 kuuendaks.

6. SEB: Madalaima intressiga väikelaen pankadest

Laenuperiood: 6 – 60 kuud
Laenu suurus: 1000  – 15 000
Lepingutasu: Min 35 €
Laenuintress: Alates 7%
Tagatis: Puudub

SEB-ga on kaks asja. Esiteks, minimaalne laenusumma on üsna kõrge (1000 €). Teiseks, et saada 7-protsendilise intressiga väikelaenu peab Teil olema kõrge ja stabiilne palk ning laitmatu varasem maksekäitumine. Lisaks on SEB-il üks kõrgemaid kriteeriume väikelaenu saamiseks – minimaalne sissetulek peab olema vähemalt 400€. Ainult Luminoril on kõrgem minimaalse sissetuleku nõue. Pikemalt tingimuste kohta, mida peate täitma laenu saamiseks, saate lugeda alt poolt.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime SEB laenu seitsmendaks.

7. Omaraha: Soodne väikelaen (mitte pangalt)

Laenuperiood: 1; 2, 3; 6; 12+ kuud
Laenu suurus: 50€ – 2000€
Lepingutasu: Min 0€, max 30€
Laenuintress: Alates 12%

Tagatis: Puudub

väikelaen - omaraha

Omaraha on soodsaim väikelaen, kui Te ei soovi laenata pangast. Omaraha laenud on tuntud hea intressi ja väga madala lepingutasu poolest. Näiteks, kui valite laenuperioodiks kuni 6 kuud, siis on lepingutasu 0€. Kui laenuperiood on üle 6 kuu ja kuni 2 aastat ning laenusumma on väike, siis on lepingutasu ainult 7€. Halb külg? Tagatiseta laenu maksimaalne summa on ainult kuni 2000€.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Omaraha väikelaenu kaheksandaks.

8. Monefit: Väikelaen alates 50 € (populaarne)

Laenuperiood: 6 – 54 kuud
Laenu suurus: 50 – 3000 €
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Alates 30%
Tagatis: Puudub

väikelaen - monefit

Monefit väikelaen on nagu mobiilne rahakott, mis on Teiega iga hetk kaasas ja millelt saate vajadusel ülekandeid enda isiklikule pangakontole teha. Ülekanded toimuvad kohe ehk raha tuleb circa 15 minutiga üle. Monefiti ja Bigbanki väikelaenud on ühed kõige populaarsemad, mida siit lehelt võetakse. Lõpetuseks, Monefit pakub kõige väiksemas minimaalses summas väikelaenu (laen alates 50 €).

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Monefiti üheksandaks.

9. Coop Pank: Pakuvad väikelaenu ka kauplustest

Laenuperiood: 6 – 72 kuud
Laenu suurus: 300 – 15 000 €
Lepingutasu: Min 35€
Laenuintress: Alates 8,9%
Tagatis: Puudub

väikelaen - coop

Laenu kulukuselt on seitsme odavama väikelaenu seas. Taotleda saab lisaks internetile ka Coopi kauplustest. Laenuintress on madalapoolsem, lepingutasu samuti. Muide, Coopi intress oli pikalt 12,9%, aga hiljuti langes minimaalne intress 8,9% peale.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Coopi väikelaenu üheksandaks.

10. Luminor: Kõrge lepingutasu

Laenuperiood: 1 – 60 kuud
Laenu suurus: 350 – 12 000 €
Lepingutasu: Min 60 €
Laenuintress: Alates 12%
Tagatis: Puudub

Luminori suurim edu on pensionifondides. Väikelaenu kontekstis on halvaks küljeks lepingutasu. Nimelt on Luminori lepingutasu üks kõrgemaid (ainult TF Bankil on kõrgem). Lisaks küsib Luminor pankade kontekstis ka kõige suuremat igakuist sissetulekut laenajalt, milleks on 500€ kuus.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Luminori laenu kümnendaks.

11. Moneyzen: Väikelaenu pole kerge saada

Laenuperiood: 3 – 84 kuud
Laenu suurus: 100€ – 10 000€
Lepingutasu:  25€
Laenuintress: Alates 13%

Tagatis: Puudub

väikelaen - moneyzen

MoneyZen on inimestevaheline rahastusportaal. Intress kujuneb vähempakkumise teel, mis tähendab, et võite saada väga soodsa laenu. Pankade väikelaenuga võrreldes on Moneyzeni laen madalama lepingutasuga ning pikema laenuperioodiga. Konkreetne intress kujuneb pakkumiste teel. Kui Teil pole kiiret laenu saamisega, siis on MoneyZeni laenud igati mõistlikud. Halb külg? Moneyzeni laenu pole väga kerge saada. Mõnes mõttes on tegu nagu mõne suurema pangaga.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Moneyzeni väikelaenu kohta.

12. Swedbank: Kõrge minimaalne intress

Laenuperiood: 6 – 60 kuud
Laenu suurus: 500 – 20 000 €
Lepingutasu: Min 35 € 
Laenuintress: Alates 15%
Tagatis: Puudub

väikelaen - swedbank

Swedbank on suurim universaalpank, kes pakub enamusi laenutooteid. Otseselt väikelaenule nad fokuseeritud pole, sest minimaalne intress algab 15-protsendist, mis on üsna kõrge väikelaenu kohta. Pigem on Swedbanki head laenud ärilaenud ja kodulaenud. Väikelaenu lepingutasu on 35€ laenates internetist, 50€ laenates pangkaontoris. Seega, tasub laenata internetist. 

Loe siit pikemalt, Swedbanki väikelaenu kohta.

13. LHV: Madalaim lepingutasu pankadest

Laenuperiood: 1 – 60 kuud
Laenu suurus: 200 – 10 000€
Lepingutasu: Min 29,9€
Laenuintress: Alates 15,9% (laenujäägilt)

Tagatis: Puudub

Madalaim lepingutasu kui võrrelda ainult pankade väikelaenusid. Halb külg? Minimaalne intress, millega pakutakse laenu, on kõige kõrgem kõigist pankadest.

Loe siit pikemalt, LHV väikelaenu kohta.

14. Credit24: Väikelaen 15 minutiga Teie pangakontole

Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Laenu suurus: 50 – 10 000€
Lepingutasu: 40€
Laenuintress: Alates 20%

Tagatis: Puudub

Kui soovite kiiresti väikelaenu kätte saada, siis Credit24 laenud on parimad, sest saate raha 15 minutiga oma pangakontole. Tegu on kõige kiirema ja mugavama laenuga. Lisaks, Credit24 laenutaotlus on üsna lühike ja arusaadav võrreldes mõne muu laenupakkujaga. Halb külg? Selle arvelt, et laenu saab kiiresti kätte on intress kõrgem.

Loe siit pikemalt, Credit24 väikelaenu kohta.

15. Laen.ee: Ennetähtaegne tagastamine lisakuludeta

Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Laenu suurus: 500 – 7500€
Lepingutasu:  30€
Laenuintress: Alates 20%

Tagatis: Puudub

Laen.ee väikelaen (tarbimislaen) on sarnaste laenutingimustega nagu Smsraha väikelaen, sest nii Smsraha kui Laen.ee kuuluvad samale omanikule (Placet Group). Laen.ee laenude hea külg peitub selles, et laenu enetähtaegne tagastamine on lisakuludeta. Halb külg on kõrge intress ja krediidikulukusemäär.

Loe siit pikemalt Laen.ee laenu kohta.

16. Smsraha: Enim eripakkumisi ja soodustusi

Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Laenu suurus: 500 – 7500€
Lepingutasu:  30€
Laenuintress: Alates 17,9%

Tagatis: Puudub

Smsraha tootevalikus on erinevad laenud. Nii kiirlaen, tagatislaen, krediidikonto kui ka tarbimislaen (teisisõnu väikelaen). Kui Smsraha kiirlaen ja krediidikonto on üsna kõrge intressiga, siis tarbimislaen (väike laen) on üsna hea intressiga – alates 17,9%. Smsraha halb külg? Intress on kõrgem kui  näiteks Bigbankil või Bondoral, aga kõrge intressi arvelt on Smsraha väikelaenu kergem saada.

Loe siit pikemalt Smsraha laenu kohta.

Soodsamad väikelaenud

Eestis pakutavad soodsamad väikelaenud 2021

KOHTLAENINTRESSLAENUSUMMALAENUPERIOODLEPINGUTASUHINNE
1

Bigbank

Al 7,9%500-15000 €6-120 KuudMin 45€★★★★★
2

Inbank

Al 10,9%300-10000 €6-72 KuudMin 35€★★★★
3

TF Bank

Al 7,9%1000-20000 €12-120 KuudMin 75€★★★★
4

Bondora

Al 7.08%500-10000 €3-60 Kuud5% laenust★★★★
5

Raha24

Al 8,5%100-5000 €2-60 Kuud5% laenust★★★★
6

SEB

Al 7%1000-15000 €6-60 KuudMin 35€★★★★
7

Omaraha

Al 12%50-2000 €1-60 KuudMin 0€★★★
8

Monefit

Al 30%50-3000 €3-60 KuudMin 0€★★★
9

Coop

Al 12,9%300-15000 €6-72 KuudMin 35€★★★
10

Luminor

Al 12%350-12000 €12-84 KuudMin 65€★★★
11

MoneyZen

Al 13%500-10000 €12-84 KuudMin 25€★★★
12

Swedbank

Al 15%500-20000 €6-60 KuudMin 35€★★★
13

LHV

Al 15,9%200-10000 €1-60 KuudMin 29,9€★★★
14

Credit24

Al 20%50-10 000 €3-60 KuudMin 40€★★
15

Laen.ee

Al 20%500-7500 €3-60 KuudMin 30€★★
16

Smsmoney

Al 20%500-7500 €3-60 KuudMin 30€★★

Kuidas käib väikelaenu taotlemine?

Tänu asjaolule, et me elame infoühiskonnas, on kõiki laene võimalik saada internetist. Lisaks, internetis on laenutaotluse esitamine odavam (näiteks Swedbankil on lepingutasu 35€ internetis, aga 50€ pangakontoris). See käib teiste väikelaenu pakkujate kohta ka.

Laenutaotluse täitmine iseenesest ei ole keeruline. Laenutaotluse saab esitada kas Mobiil-ID või Smart-ID’ga. Kui olete väikelaenu pakkuva laenuandja klient, siis saate sisse logida ka pangalinkidega. Laenutaotlusele saab vastuse üldjuhul 1-minutiga.

Pärast seda, kui olete saanud laenutaotlusele vastuse, peate kinnitama, kas tahate või ei taha laenu. Muide, väikelaenu saavad taotleda igas vanuses inimesed. Ka pensionärid. Vaata siit Laenud Pensionäridele.

Samm-sammult näeb väikelaenu taotlemine välja nii:

1. Laenu valimine

2. Isikutuvastus

3. Laenutaotluse täitmine

4. Raha kantakse Teie pangakontole

Kõigepealt tuleb valida sobiv väikelaen. Seejärel, laenutaotleja esitab avalduse laenu saamiseks, arvutiprogramm tõmbab instantselt erinevatest andmebaasidest ja registritest konkreetse isiku andmed ning võrdleb neid isikuga, kes vastab positiivsele laenutaotlusele.

Kui laenutaotluse esitaja andmed kattuvad positiivse laenutaotluse andmetega, siis avalduse esitaja klassifitseerub laenu saama.

Laen kantakse Teie pangakontole.

LEPINGUTASU

Kui soovite väikelaenu võtta kuni 2 500 €, siis mängib suurt rolli lepingutasu. Põhjus peitub selles, et väikelaenu minimaalne lepingutasu on 30 €, aga maksimaalne 75 €. Vahe on 45 €, mis on juba iseseisva kuumakse suurususeks.

SOODSAIM VÄIKELAEN

Soodsaim väikelaen ei ole tihtipeale see väikelaen, millel on kõige madalam intress. Põhjus peitub selles, et mida madalam on intress, seda kõrgemaid kriteeriume Te peate täitma, et saada hea intressiga väikelaenu. Lisaks tehakse ka nii, et lastakse intress alla, aga madala intressi arvelt küsitakse mõnda muud lisanduvat tasu.

Kõige soodsam väikelaen on madala intressiga ja ilma kõrvaltasudeta või minimaalsete kõrvaltasudega. Vaata siit pikemalt – madala intressiga väikelaen.

Kas võtta väikelaen pangast või muult laenupakkujalt?

Väikelaen on nii pankade tootevalikus kui ka muude krediidiasutuste (laenuandjate) tootevalikus. 

Reeglina pakuvad kõige madalama intressiga väikelaenu pangad. Seega, esimesena ma soovitaks laenu taotleda pangast. Juhul, kui Teil pole laitmatu maksekäitumine või kui soovite väga kiiresti laenu kätte saada, siis tasuks proovida ”mitte pankade” väikelaenu. 

Muude laenude eelised panga väikelaenuga võrreldes:

VÄIKE LAEN

Muud väikelaenu pakkujad keskenduvad reeglina väiksematele laenusummadele. Mõne panga väikelaenu minimaalne laenusumma on alates 1000 €, mis ei ole niivõrd väike laen. Krediidivahendajate väikelaen on otsesemas mõttes väike laen. Pangad pakuvad väikelaenu nime all ka laene, mille summa on 25 000, mis ei ole samuti enam väike laen, sest summad on suured.

ROHKEM VÄIKELAENU PAKKUJAID

Laenu võttes on mõistlik võrrelda erinevaid väikelaenu pakkujaid. Laias laastus võite niimoodi eristada panga väikelaenu ja krediidivahendajate laenu, et kui soovite laenata üle 3000 € ja laenu tahate võtta mitme aasta peale, siis valida pangad. Vastasel juhul krediidivahendajad. Teisalt, kergem on laenu saada krediidivahendajatelt ning krediidivahendajate laen kantakse mõne tunniga üle. Pangalaen hiljemalt 48 tunniga.

TAGATISETA LAENUD ON PÕHITEGEVUSALA

Kui pankade väikelaen võib olla üks laen paljudest, mida pakutakse, siis krediidivahendajad on spetsialiseerunud väikelaenude andmisele. Kuna laenu väljastamine on nende põhiline majandustegevusala, siis tihtipeale nad pakuvad paremate tingimustega laene kui pangad.

Mille jaoks väikelaen on mõeldud?

Väikelaen on tarbimislaen

Tarbimislaen on mõeldud tarbimisvajaduste katmiseks. Näiteks ootamatud ravikulud, kodus remondi tegemine või auto parandamine. Väikelaenu pakkujad ei taha Teilt reeglina teada, mille tarvis Te väikelaenu võtate.

Väikelaen on tagatiseta

Väikelaenu taotledes pole vaja tagatist esitada. Seega, vallasasja (auto) ja kinnisasja (maja) tagatis puudub. Kuna tagatis puudub, antake laenu kergemalt, aga intress on selle arvelt kõrgem.

Väikelaen on soodsam internetist

Väikelaenu saab internetist. On kaks erinevat viisi. Esiteks, täidate internetis laenutaotluse ning identifitseerite end ID-kaardi või pangalingiga ning raha kantakse Teile üle. Teine variant: täidate internetist laenutaotluse ning ennast identifitseerima lähete laenupakkuja kontorisse. Muide, kui täidate laenutaotluse internetis on lepingutasu odavam kui kontorisse minnes.

Kas väikelaenu saab varem tagasi maksta?

Laenulepingu saab varem lõpetada ning laenu saab varem tagasi maksta. Sellisel juhul hoiate raha kokku intressidelt. Seadusest tulenevalt on kaks erinevat varianti laenulepingu lõpetamiseks.

  • 1. Tarbija taganemisõigus (taganemisavaldus tuleb esitada 14 päeva jooksul pärast laenu võtmist)
  • 2. Ennetähtaegse tagastamise õigus (kehtib terve laenuperioodi vältel)

Tarbija taganemisõigus on tasuta. Ennetähtaegse tagastamise õigus sõltub sellest, kui palju Teil lepingu lõpuni on jäänud:

1% ennetähtaegselt tagasimakstud krediidi summast, kui krediidi ennetähtaegse tagasimaksmise ja lepingu lõppemise vaheline periood on pikem kui 1 aasta, ja lühema perioodi puhul 0,5% ennetähtaegselt tagasimakstud krediidi summast.

Laenu varem tagasi maksmiseks tuleb teavitada laenuandjat sellest meili teel.

Mainitud:

TV3

Lääne Elu

Digi.ee

Buduaar

Kristiina, K
Kristiina, K
Read More
Mul oli paar küsimust kiirlaenude kohta ja sain siit täpse vastuse. Soovitan 🙂
Андрей, Б
Андрей, Б
Read More
Я быстро нашел хороший кредит по ставке.
Lauri, A
Lauri, A
Read More
Kiirlaen 15 minutiga tõesti – oli vaja enne reisi uued prillid osta ja sain kiiresti sobiva laenu.
Kaur, M
Kaur, M
Read More
Otsisin esialgu tagatisega laenu aga selgus et on võimalik saada ka ilma tagatiseta normaalne laen.
Previous
Next

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.