Autolaen

Autolaen: uuele autole, kasutatud autole, ilma kaskota autole (ja saad auto omanikuks)

Picture of UUENDATUD 16. JUUNI 2024
UUENDATUD 16. JUUNI 2024

Kirjutas Christopher Tammet, Xlaen looja, jurist.

Autolaene võrreldes valisin laenud, millel oleks mitu head omadust: kiire laenutaotluse vorm, kliendisõbralik teenindus ning muidugi – konkurentsivõimelised intressid ja madal krediidikulukusemäär (KKM).

Kui Teid huvitab kiire laen ehk laen, mille saate täna kätte siis vaadake meie kiirlaenud lehte. Tänu Finantsinspektsiooni järelevalvele ja Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud piirmääradele on kiirlaenud tunduvalt soodsamad kui aastaid tagasi. Paljud kiired laenud on isegi võrreldavad kulukuselt nii liisingu kui ka järelmaksuga, mida poed pakuvad.

Eelmainitud kriteeriumidele vastab kõige paremini Inbank ja TF Banki autolaen. Muide, Inbank on ka auto24 ametlik laenupartner ning seda põhjusega. Inbank ja TF Bank täidavad  kaks tähtsat omadust:

1. Kiirus – laenutaotluse saab vastuse 1 minutiga.
2. Konkurentsivõimelised intressid.

Inbank ja TF Bank on sisuliselt väikelaenupakkujad. Ka autolaen on tegelikult väikelaen. Kui Teid huvitavad väikelaenud, siis vaadate meie väikelaen lehelt kõiki Eesti väikelaene.

Inbank on Eesti tarbijafinatseerimise turul Swebanki järel teisel kohal. Võrreldes seda, et Inbank on noor pank, on nad üsna kiiresti jõudnud tabijate lemmikuks. Seda kinnitab just asjaolu, et Inbank annab väga soodsa intressiga laene. Lisaks autolaenudele on neil ka väga soodsad väikelaenud. Inbank pakkus pikalt soodsaimat väikelaenu, nüüd on selle koha hõivanud Bigbank.

Inbankist konkreetselt teistsugune firma on Credit24, kes on Eesti Panga loa alusel tegutsev krediidivahendaja. Kui Inbank on Eesti üks populaarsemaid pankasid, siis Credit24 on kõige suurema turuosaga krediidivahendaja. Credit24’st saab samuti väga kiiresti laenutaotlusele vastuse.

Rääkides autolaenust, mida on kõige kergem taotelda ja kätte saada, tuleb kõne alla Credit24, Mogo ja Moneyzen. Nüüd aga põhjalikumalt autolaenudest.

Autolaenud

1. TF Bank: Soodsaim autolaen, lepingutasu 0€

Laenusumma: 1000€ – 15000€
Laenuperiood: 12 – 84 kuud
Lepingutasu: 75€ (hetkel 0€)

Tagatis: Puudub
Intress: 7,9%

TF Bank pakub parima intressimääraga (7,9%) autolaenu ning ka lepingu sõlmimise tasu on mõistlik (75€). Halb külg? Laenutaotleja peab olema vähemalt 22-aastane ning minimaalne laenusumma algab 1000-st eurost. Intressi ja lepingutasu poolest soodsaim autolaen. Kõrvaltasud puuduvad. Hetkel on kampaania, mille raames lepingutasu puudub (0€).

Loe siit pikemalt TFBank kohta.

2. Bigbank: Hea intressiga autolaen (lepingutasu 0€)

Laenusumma: 500€ – 25000€
Laenuperiood: 12 – 84 kuud
Lepingutasu:
45€
Tagatis: Puudub
Intress: 9,9%

Bigbanki väikelaen on kõige soodsam väikelaen Eestis. Samuti on hea intressiga Bigbanki autolaen. Üldjuhul on autolaen natukene madalama intressiga kui väikelaen, aga autolaenudel on jällegi kõrgem lepingutasu. Praegu puudub Bigbanki autolaenul lepingutasu, seega on võimalik saada hea intressiga laen ilma lepingutasuta. NB! Lepingutasu puudub nii Bigbanki väike- kui ka autolaenul kuni 5. aprillini 2020.

Loe siit pikemalt Bigbank kohta.

3. Inbank: Auto24 laen (soodne, kiiresti saab kätte)

Laenusumma: 300€ – 15000€
Laenuperiood: 6 – 72 kuud
Lepingutasu:
95€
Tagatis: Puudub
Intress: 8,9%

Inbanki Auto24 laen on väga hea intressiga (madalama intressiga kui Inbanki väikelaen). Lisaks saab laenutaotlusele vastuse 1-minutiga. Halb külg? Laenutaotleja peab olema vähemalt 21-aastane ning lepingutasu (ühekordne makse) on 95€. TF Bankil ja Bigbankil on madalam lepingutasu.

Loe siit pikemalt Auto24 laen kohta.

4. Coop Pank: Madala lepingutasuga autolaen

Laenusumma: 300€ – 15000€
Laenuperiood: 6 – 72 kuud
Lepingutasu: 35€

Tagatis: Puudub
Intress: 12,9%

Coop autolaen on teistest autolaenudest soodsama lepingutasuga (35€). Ainuke halb külg on see, et intress on kõrgem kui TF Bankil ja Bigbankil. Pikas perspektiivis tulevad Bigbanki, TF Banki ja Inbanki autolaenud soodsamad.

Loe siit pikemalt Coop kohta.

5. Mogo: Lepingutasu 0€, vastus 30-minutiga

Laenusumma: 500€ – 25000€
Laenuperiood: 12 – 72 kuud
Lepingutasu:
0€
Tagatis: Puudub
Intress: 21%

Mogo autolaen on võimalik võtta nii tagatiseta kui ka koos tagatisega. Autolaenu saavad taotleda erakliendid ja ka ettevõtted (ärikliendid). Intressi suuruseks on alates 1,75% kuus, mis teeb aasta kohta 21%. Märkimisväärne on, et Mogo autolaenu puhul ei tule maksta lepingutasu. Mis on halvaks küljeks Mogo juures? Intressimäär aasta kohta võiks madalam olla. Näiteks TF Banki intressimäär on alates 7,9% aasta kohta.

Loe siit pikemalt Mogo kohta.

6. Credit24: Kiiresti kättesaadav autolaen

Laenusumma: 50€ – 10000€
Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Lepingutasu:
30€
Tagatis: Puudub
Intress: 24%

Credit24 pakub autolaenu krediidikonto limiidi alusel (nimetavad autolaenu autorahaks). Auto saab laenutaotleja kohe endale. Laen tuleb tagasi maksta 5 aasta jooksul sobivate osade kaupa. Lepingutasu on madalam kui eelmistel autolaenudel. Halb külg? Intress on kõrgem kui eelmistel autolaenudel.

Loe siit pikemalt Credit24 kohta.

Parimad autolaenud internetist

Credit24 autolaen (motolaen)

Credit24 on enim tuntud kui krediidivahendaja, maakeeli öeldes, väikelaenu pakkuja. Aga see pole kõik. Credit24 on ka üks populaarsemaid autolaenu pakkujaid. Võrreldes konkurentidega, pakkus Credit24 palju häid omadusi, mida me hindamisel võtsime arvesse.
autoraha autolaen

Näitena võib tuua kasutaja-sõbraliku laenukalkulaatori, sõbraliku ja kiire klienditeeninduse, tasuta maksepuhkuse, kuutasu puudumise ja muud.

Nüüd kui rääkida täpsemalt laenutingimustest, siis autolaenu summaks on 50 – 4000 €. Eelmainitud laenusumma juures on positiivne just asjaolu, et Credit24 autolaenu miinimum summa on madal – 50 €. Võrreldes teiste pakkujatega on see madalam, sest tihtipeale ei anta autolaenu alla 1000 €. Autolaenu laenuperioodi pikkus on kuni 5 aastat (60 kuud).

Credit24 autolaenu plussid

Credit24 autolaenu miinused

TF Bank autolaen

TF Bank on 1987. aastal loodud Põhja-Euroopa pank, kelle juured pärinevad Rootsist. Pangateenuseid pakutakse Rootsis, Eestis, Lätis, Poolas, Norras ja Soomes.

Rääkides autolaenust, on TF Bank ja Credit24 kardinaalselt erinevad.

Ainukese samasusena võib esile tuua selle, et mõlemat autolaenu on kergem taotelda internetist, võrreldes teiste autolaenudega.

TFBanki autolaen on summas 1000 € – 15 000 €. Laenuperioodina pakutakse 1- 7 aastat (84 kuud). Mis torkab TFBanki puhul kohe silma, on suur autolaenu kalkulaator, kuhu saab sisestada soovitud laenusumma, laenuperioodi ning kalkulaator kuvab, kui palju pead kuus tagasi maksma.

Autolaenu laenukalkulaatori kõrval on selgelt välja toodud hinnakiri, kasutegurid võrreldes liisinguga, laenuprotsess ning nõuded laenutaotlejale. Väga põhjalikult on vajaminev informatsioon laenajale ette laotatud. Lisaks pakutakse külluses täiendavat informatsiooni laenamise kohta (TF Bankil on oma laenukool).

Halb külg? Lepingutasu on 75€, mis on kõrgem kui enamustel teistel autolaenu pakkujatel, aga samas lepingutasu on ainult ühekordne makse.

TF Bank autolaenu plussid

TF Bank autolaenu miinused

Parimad pankade autolaenud

Inbank autolaen (Auto24 laen)

Värskelt uue juhi saanud Inbank on tarbijafinatseerimise turul Swedbanki järel teisel kohal klientide arvult. Inbank on enim kuulus aga tänu Auto24 laenule.

Inbanki puhul torkavad kohe silma mugavad nutilahendused. Oma aastaaruandes kirjutavad, et 98% laenutaotlustest saab vastuse vähem kui 1 minutiga.

autolaen auto24 laen

Inbanki puhul ei saa üle ega ümber väga heast intressimäärast, milleks on 9,9% aastas. Võrdluseks, eluasemelaenude intressimäära on ~ 3%, väikelaenude intressimäär on 15%, kiirlaenude intressimäär on ~ 55%.

Inbank teeb autolaenu pakkumises koostööd auto24’ga. Ehk näiteks kui tahate auto24’st osta endale auto, mootorratta või veetehnikat, siis nemad finatseerivad Teie ostu.

Autolaenu pakutakse summas 300 € – 15 000 €. Laenuperiood on 6 kuud kuni 6 aastat. Ka Inbank hiilgab väga hea autolaenu laenukalkulaatoriga. Sisestades laenusumma ja laenuperioodi, kuvatakse Teile igakuise kuumakse suurus.

Lisaks pakuvad ka selgelt ja laiamahulist autolaenu hinnakirja.

Halb külg? Ainukese halva küljena võib välja tuua selle, et autolaenu saab Inbankist alates 21 eluaastast.

Inbanki autolaenu plussid

Inbanki autolaenu miinused

Coop autolaen

Coop Pank on krediidipangast välja kasvanud kodumaine pank. Pakuvad autolaenu summas 300 € – 15 000 €. Autolaenu perioodiks on 6 kuud kuni 6 aastat.

Coopil on hea laenukalkulaator ning mõistlik intress.

coop autolaen

Muide, me valisimegi ainult need autolaenud, millel on hea ning selge laenukalkulaator ning mõistlik intress.

Coopi autolaenu laenuprotsess on selgelt esile toodud ning kuvatakse ka põhjalikult muud autolaenu infot (laenu tagastamine, nõuded taotlejale, digiallkirjastamine jms).

Võrreldes teiste autolaenu pakkujatega, on minimaalne lepingutasu 35 € (TFBankil on 75€ ja Inbankil 95€).

Halb külg? Intressimäär on alates 12,9%, võrdluseks Inbankil on 9,9%.

Coop autolaenu plussid

Coop autolaenu miinused

Kõige kergemini saadavad autolaenud

Moneyzen autolaen

MoneyZen on inimestevaheline rahastusportaal. Pakuvad autolaenu nii auto soetamiseks kui autoga seonduvate väljaminekute katmiseks.

Autolaenu intressimäär kujuneb vähempakkumiste teel, mis tähendab, et tihtipeale võib just MoneyZenist saada kõige soodsama intressiga autolaenu.

Autolaenu pakutakse summas 500 € – 10 000 €. Laenuperioodiks on 1 – 7 aastat. Lisaks ei ole autole piiranguid – võib igas vanuses ja igat marki auto osta. Samuti ei ole MoneyZeni autolaenu puhul kaskokindlustus vajalik. Saad ise otsustada, kas paned Kasko peale.

Halb külg? Miinimum laenuperiood on 12 kuud. 

Moneyzen autolaenu plussid

Moneyzen autolaenu miinused

Mogo autolaen

Mogo on Baltikumis, Euroopas ja isegi Aafrikas autolaene pakkuv ettevõte. Mogo autolaenu saab taotleda nii era- kui ka äriisik, nii tagatisega kui ilma tagatiseta.

Kui võtate Mogo autolaenu ilma tagatiseta, siis saate kohe auto omanikuks. 

this box is for alt name

Autolaenu pakutakse summas 500 € – 25 000 €. Eraklient saab ilma tagatiseta autolaenu summas kuni 15 000 € ja tagatisega autolaenu summas kuni 25 000 €. Laenuperioodiks on 1 – 6 aastat. Lisaks ei ole ostetavale autole piiranguid – võib igas vanuses ja igat marki auto osta. 

Halb külg? Miinimum laenuperiood on 12 kuud. Kui soovite autolaenu võtta lühemaks ajaks kui 1 aasta, siis sobivad selleks Coopi ja Credit24 autolaenud.

Mogo autolaenu plussid

Mogo autolaenu miinused

Parimad autolaenu pakkujad

AUTOLAENSUMMAPERIOODSAAN AUTO OMANIKUKS?

Credit24

50 – 4000€6 – 60 kuudKohe

Inbank

300 – 15000€6 – 72 kuudKohe

Coop Pank

300 – 15000€6 – 72 kuudKohe

MoneyZen

500 – 10000€12 – 84 kuudKohe

TF Bank

1000 – 15000€12 – 84 kuudKohe

Mogo

500 – 15000€12 – 72 kuudKohe

Mis vahe on autolaenul ja autoliisingul?

Autot saab osta 3 erineval viisil ning kõik 3 viisi on natukene erinevad ning tähendavad erinevat lepingut. Sisuliselt me räägime auto välja ostmisest, autolaenust ja autoliisingust.

1. Ostad auto välja.

Käid korraga suurema summa välja, mis röövib Su paljaks võib-olla paariks kuuks, aga selle arvelt säästad igakuistelt osamaksetelt. Tavalise auto ostu puhul sõlmid ostu-müügilepingu. Kasko on vabatahtlik.

2. Autolaen.

Vajad kiiresti raha, et endale uus auto osta. Sõlmid panga või krediidivahendajaga autolaenu-lepingu ning Sinu auto ostu finantseeritakse. Üldjuhul jääd autolaenu võttes ise auto omanikuks. Nendest autolaenu pakkujatest, keda me soovitame, ainult Mogo puhul Te ei jää ise auto omanikuks. Miks? Sest Mogo pakub autolaenu sõiduki tagatisel. Nende riskid on niimoodi hajutatud, et kui Te ei suuda autolaenu tagasi maksta, siis Mogo võtab teilt auto ära. Alles kui autolaenu tagasi maksade Mogole, saate auto omanikuks.

Autolaenu puhul on kasko vabatahtlik.

Juhul, kui Teil pole raha, et auto välja osta, annab autolaen kõige vabamad käed auto valimiseks ja omanikuõiguste teostamiseks auto üle.

3. Autoliising.

 Autoliisingu puhul on 3 osapoolt: Sina, pank, automüüja. Liisingut on ka kolme erinevat liiki (kasutusrent, kapitali rent ja kapitalirent jäägiga).

Kasutusrendi puhul maksad liisinguperioodi vältel liisingumakseid ning kui liising saab läbi, siis pead autoga hüvasti jätma.

Kapitali rendi puhul maksad samamoodi liisingumakseid, aga kui liisinguperiood saab läbi, siis saad Sina auto omanikuks. Seega auto jääb Sulle pärast liisingu lõppemist.

Kapitali rent jäägiga on üsna sarnane kapitali rendile, aga liisinguperioodi lõpus pead tegema ühe suurema makse ning siis saad auto omanikuks.

Liisingu puhul on kasko kohustuslik.

Mis on autoliising?

Autoliising kuulub kasutuslepingute perekonda. Sisuliselt on tegu lepinguga, mille puhul omanik annab eseme (näiteks auto või korteri) teise isiku kasutusse. Lisaks autoliisingule võib selliste ”kasutuslepingutena” nimetada üürilepinguid ja rendilepinguid.

Oluline on teada, et autoliisingu puhul tekib kolmnurk suhe. See tähendab, et on 3 osapoolt:

1. Liisinguandja (ettevõtte, kes pakub liisingut)
2. Liisinguvõtja (näiteks Sina, kui taotled liisingut oma autole)
3. Müüja (ettevõte kes müüb autot, mida soovid, näiteks Silberauto).

Liisingulepingu mõiste annab võlaõigusseaduse § 361, mis ütleb liisingu kohta järgnevat:

Liisingulepinguga kohustub liisinguandja omandama liisinguvõtja poolt määratud müüjalt teatud eseme (liisinguese) ja andma selle liisinguvõtja kasutusse, liisinguvõtja kohustub aga maksma liisingueseme kasutamise eest tasu.

Tähtsust omab ka asjaolu, mis lepingud osapoolte vahel on. Nimelt, liisinguandja (liisingu pakkuja) ja liisingu võtja (isik, kes soovib liisingut) vahel on liisinguleping. Kuna aga üldjuhul liisinguandja ei paku eset, mida liisinguvõtja soovib, siis tuleb kaasata ka müüja. Müüja on isik, kes müüb eseme (nt auto) liisinguandjale. Seega, liisinguandja ja müüja vahel on müügileping.

Kasutusliising ja kapitaliliising

Liising võib olla kahte erinevat tüüpi: kasutusliising ja kapitaliliising.

Kapitaliliisingu eesmärk on lõpuks saada liisingueseme omanikuks. Näiteks, liisite autot ja tahate liisinguperioodi lõppedes saada auto omanikuks.

Kasutusliisingu puhul on eesmärgiks lihtsalt asja kasutada teatud aja jooksul ning lõpuks asi tagasi anda. Näiteks, liisite autot 5 aastat ja liisingu lõppedes annate auto tagasi. Liisida võib kinnisasju (korter), vallasasju ja ka muid esemeid. Näiteks liisitakse võidusõiduhobuseid.

Liisinguvõtja põhikohustus on tasuda liisingumakseid, aga tal on ka kõrvalkohustused. Näiteks tasuda sissemakse, kasutada liisingueset hoolikalt, säilitada kvaliteeti niivõrd, kui see on võimalik, sõlmida kaskokindlustusleping jms.

Autolaen vs autoliising

OmadusAUTOLAENAUTOLIISING
SissemaksPuudub10-20% auto väärtuses
KaskoVabatahtlikKohustuslik
Kohe auto omanikJahReeglina ei
Nõuded autolePuuduvadKõrgendatud
Saad autot müüaJahEi
LäbisõidupiirangPuudubOlemas
Saad autot modifitseeridaJahEi
KindlustusKallimOdavam
ParandamineEnda autotAutot, mis ei kuulu Sulle
Auto hindMadalamKõrgem
Internetist taotlemineJahEi

Kuidas saada soodsaim autolaen?

Nüüd, kui Sa juba tead parimaid kohti, kust autolaen võtta, räägime üldisemalt, kuidas hea intressiga autolaen saada.

1. Sirvi erinevaid pakkumisi enne kui laenad.

Võrdle erinevate laenupakkujate autolaene, sest tihtipeale pakutakse erinevat intressi ja erinevat lepingutasu. Keda võrrelda? Võrrelda tuleks nii pankasid, krediidivahendajaid kui ka online-laenupakkujaid. Ka siia lehele me võtsime erinevate valdkondade laenupakkujaid. Tõde, milline autolaen on just Sulle soodsaim, peitubki kuskil siin erinevate laenupakkujate kompotis.

Palju oleneb ka sellest, mis on autolaenu pakkuja põhitegevusalaks. Näiteks pangad pakuvad erinevat liiki laene ja sellisel juhul ei pruugi nende fookusses olla ainult autolaenud. autolaenud võib olla nende jaoks lihtsalt üks viis, kuidas raha teenida.

Nüüd kui leiad pakkuja, kes spetsialiseerub tõsisemalt ka autolaenudele, siis üldjuhul nad pakuvad paremaid tingimusi, sest Autolaenud on nii öelda nende valdkond.

Lihtne viis, kuidas aru saada, kas laenupakkuja keskendub tõsisemalt autolaenudele, on vaadata nende kodulehte. Üsna vähetähtis on asjaolu, kui neil on autolaenu juures auto pilt. Pigem tuleks vaadata, kas nad pakuvad ka muid laene peale autolaenude, kas neil on koostöösuhteid automüüjatega jne. 

Üleval pool toodud laenupakkujatest keskenduvad tõsisemalt autolaenudele Credit24, Inbank ja Mogo. Credit24‘l on eraldi ”autoraha” süsteem, Inbank teeb koostööd Auto24’ga ning Mogo keskendubki ainult autolaenudele.

2. Ära ürita hüpata üle oma varju.

Ehk võta arvesse oma sissetulekud, väljaminekud ning arvuta, kui suurt autolaenu igakuist kuumakset Sa suudad maksta. Ära unusta arvestada eelarvesse ka liikluskindlustust.

Eelarve koostamine on koht, kus tuleks olla võimalikult skeptiline enese suhtes, et hoida kuumakse võimalikult madalana.

Autolaenu võetakse tavaliselt mitme aasta peale ja kui kuumakse on juba 30 – 50€ suurem, kui esialgselt plaanitud, siis maksad igakuiste maksetega kokkuvõttes tuhandeid eurosid rohkem, kui algus plaanitud.

Lõpetuseks, kui määrad endale eelarve, siis jää sellele kindlaks. Iga 10 või 50€, mis Sa lähed üle oma eelarve, teeb aastas sadu eurosid ja aastatega tuhandeid eurosid – see on raha tuulde viskamine, kui Sul polnud vaja nii suurt laenu ja/või Sa ei suuda seda tagasi maksta.

3. Võta autolaen lühemaks perioodiks.

Nagu ka iga muu laenuga, tuleb vähem tagasi maksta, kui laen on võetud lühema perioodi peale. Lisasime alla näite, kui TF Bankist laenata 6000€ autolaenu tarbeks. Nagu tabel kinnitab, mida lühem laenuperiood, seda odavam laen tuleb kokkuvõttes.

Võrreldes laenuperioodi 36 kuud ja 72 kuud, nähtub, et poole pikema laenuperioodi puhul, tuleb ka poole rohkem tasuda intresside eest. Pika laenuperioodi kahjuks räägib ka see, et autod kaotavad 7 aastaga kõvasti väärtust.

Kokkuvõtteks, lühem laenuperiood on ainult võimalus, mida kaaluda, kui see on võimalik Teile.

LaenuperioodKuumakseKogu tagasimakse
36 kuud209€7524€
48 kuud165€7920€
60 kuud139€8340€
72 kuud122€8784€

4. Ole valmis kauplema.

Kunagi ärge eeldage, et laenupakkuja pakub Teile laenu parima intressiga, mis on võimalik (eriti veel kui Teil pole parim makseajalugu).

Seega tuleks uurida laenupakkujatelt, mis on parim intress, millega nad on valmis Teile laenu andma, kas neil on muidu soodustusi ja eripakkumisi ning muud laenuinfot, mis Teid huvitab.

Tihtipeale neil ongi võimalik pakkuda paremaid laenutingimusi, aga kui nende kohta ei küsita, siis neist ka ei räägita. Vajadusel kaubelge laenupakkujaga, sest Teie enda nahk ja karvad on mängus.

Muide, mu sõbra isa armastas öelda, et õige kaupmees solvub, kui temaga ei kaubelda.

5. Väldi lisateenuseid.

Praktikas tehakse nii, et kui oled juba käed löönud ja lepingut sõlmimas või lepingu sõlminud, siis hakatakse Sulle pakkuma lisateenuseid, mida ”Sul kindlasti vaja läheb”.

Kuna Sa oled juba oma peas otsuse teinud leping sõlmida, siis on laenupakkujatel kerge Sulle lisateenuseid pähe määrida. Siin tuleks olla ettevaatlik. Kindlasti jää oma eelarvele kindlaks ja ära võta lisateenuseid, kui Sa neid ei vaja.

6. Loe leping läbi. Küsi küsimusi.

Vana ja armas tõde ütleb, et lepingud tuleb läbi lugeda enne sõlmimist. Autolaenu pakkujad annavad oma kodulehel põhjalikku infot lepingutingimuste kohta – loe need läbi. See on lithne kaine mõistuse kasutamine. Enamjaolt autolaenu lepingutingimused on üsna lihtsalt loetavalt ning üheselt mõistetavad.

Lepingutingimustest võid leida tühiseid tingimusi, mis tegelikult lepingule ei kohaldu. Näiteks olen lugenud kindlustuslepingute tingimusi ja tarbijakrediidlepingute tingimusi, kus on kohtualluvuseks pandud Malta või muu välisriik. Selliseid tingimused on vastuolus tarbijaüldtingimustega ning on seega tühiseid, sest Eesti riigi elanik peab olema võimalik kohtusse pöörduda oma elukohajärgses riigis (seda ütleb ka kaine mõistus).

7. Ära satu viivitusse kuumaksetega.

Kui Sa ei suuda maksta kuumakset õigel ajal ära, siis satud viivitusse. Viivituses oldud aja eest küsitakse viivist. Seega on tegu lisakuluga.

Kui Sa ei suuda korduvalt kuumakset tasuda, siis kohanduvad juba leppetrahvid, mis võivad olla circa 50€.

Siinkohal oleks tark tegu võtta autolaen laenupakkujalt, kes pakub ka maksepuhkust. Maksepuhkusega seisneb suur pluss selles, et kui Sul tuleb puhkus või muu aeg, kus soovid raha kasutada muudeks kulutusteks peale autolaenu kuumakse, siis saad mõneks kuuks jätta autolaenu kuumakse tasumise ära ning viivist ega leppetrahvi ei kohaldu. Meil oli autolaene võrreldes üheks hindamiskriteeriumiks, et laenupakkuja pakuks ka maksepuhkust.

 • Coop Pank (maksepuhkuse pikkus kokkuleppel)
 • Credit24 (maksepuhkuse pikkus 30 päeva)
 • Inbank (laenuperioodi vältel saab mitu korda võtta maksepuhkust, esimene kord pikkuseks kuni 3 kuud, kokku kuni 6 kuud).
 • Moneyzen (pikkus kokkuleppel, maksab 10€)
 • TF Bank (nimetavad maksepuhkust maksevabaks kuuks. Maksepuhkuse pikkus kokkuleppel)

Parimad autolaenud

  1. Parimad autolaenud internetist: TF Bank
  2. Parimad suurte pankade autolaenudCoop Pank
  3. Kõige lihtsamalt saadav autolen: Mogo

Kuidas me valisime parimad autolaenud?

Enamus inimesi valib autolaenu pakkuja selle järgi, kes pakub kõige madalamat intressi. Trikikoht aga peitub selles, et iga inimene ei saa sellise intressiga autolaenu nagu reklaamitakse, sest inimese eelnev maksekäitumine või välja valitud auto ei pruugi sobida laenupakkujale ning teisalt, laenuvõtjale ei pruugi sobida laenutingimused nagu summa suurus või laenuperiood või näiteks maksepuhkuse võimaluse puudumine.

Seega, võtsime arvesse palju teisi faktoreid lisaks heale intressile.

Parimad autolaenu pakkujad võimaldavad neid teenuseid:

 • Võimalus esitada laenutaotlus internetist
 • Laenukalkulaator, millega saab ”mängida” erinevaid laenusummasid ja laenuperioode läbi
 • Põhjalik kliendiabi: helistamise võimalus, emaili võimalus, vestlusaken
 • Maksepuhkuse võtmise võimalus
 • Konkurentsivõimelised (loe: madalad) intressid

MAINITUD:

TV3

Lääne Elu

Digi.ee

Buduaar

SOODSAIM KIIRLAEN

SOODSAIM VÄIKELAEN

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.