Moneyzen

Kui hea on Moneyzen? Kas võtta mõni parem laen?

Picture of UUENDATUD 2. JAANUAR 2024
UUENDATUD 2. JAANUAR 2024

Kirjutas Christopher Tammet. Xlaenu looja, jurist.

Kui soodne on Moneyzeni laen? Kas tasub laenata Moneyzenist? Kas võtta autolaen Moneyzenist? Nendele küsimustele saad vastuse siit lehelt.

Moneyzeni tootevalikus on erinevad laenud. Eesti laenuandjate kontekstis on tegu ühe kõige laiema laenude valikuga. Võib-olla võrdväärne on ainult Smsmoney.

Lisaks, Moneyzen pakub investeerimis-võimalust, aga siin lehel keskendume ainult Moneyzeni tarbmislaenudele (väikelaen, kiirlaen, laenude refinantseerimine).

moneyzen laenud

Moneyzen laen

Moneyzeni laen on selliste tingimustega:

 • Laenusumma: 500-10 000 €
 • Laenuperiood: 1 aasta kuni 7 aastat
 • Intress: Alates 13%

Nõuded isikule, kes soovib laenata Moneyzenist:

 • Laenutaotleja on vähemalt 18-aastane (maksimaalselt 73)
 • Laenutaotlejal on igakuine regulaarne sissetulek.

Moneyzen (head omadused)

1. Laen on üsna madala intressiga (alates 13%).

Moneyzen laen on võrreldav pankade väikelaenuga intressi polest. Nimelt, Moneyzen laenu minimaalne intress on 13%, mis on näiteks madalam intress kui Swedbankil (15%) või LHV Pangal (15,9%).

Seega, üsna hea intressiga pakutakse laenu.

2. Pakuvad laenude refinantseerimist.

Kui Te soovite oma varasemaid laene, liisinguid, järelmaksu või muid võlgu refinantseerida, siis saate seda teha. Nimelt, Moneyzen pakub laenude refinantseerimist. 

Pikemalt laenude ja võlgade refinantseerimisest saate lugeda siit – laenude refinantseerimine

3. Pakuvad maksepuhksue võimalust.

Maksepuhkus on võimalus lükata laenu kuumakset edasi. Ise valite aja, millal soovite seda kasutada. Üldiselt on maksepuhkuse kasutamine populaarsem suvel, puhkuste ajal. Maksepuhkuse kasutamine maksab 10€.

4. Lepingutasu on soodne (minimaalselt 25 €).

Moneyzen laenu minimaalne lepingutasu on madalam kui pankade väikelaenul.

Pankade väikelaenu minimaalsed lepingutasud:

 1. LHV: 29,9€
 2. Coop Pank: 35€
 3. Inbank: 35€
 4. SEB Pank: 35€
 5. Swedbank: 35€
 6. Bigbank: 45€
 7. Luminor: 60€
 8. TF Bank: 75€

5. Laenu saa ennetähtaegselt tagastada.

Vajadusel saate laenuperioodi lühendada ja laenu varem tagasi maksta. Põhjus, miks mõnikord laenajad soovivad laenu tagasi maksta, peitub selles, et kui laenuperiood on lühem, siis makstate vähem intressitasusid.

Laenu ennetähtaegne tagastamine maksab Moneyzeni laenu puhul 1% laenujäägilt. Ehk 1% sellest summast, mis Teil on jäänud veel tagasi maksta laenu. 

6. Vajadusel saab laenu maksekuupäeva muuta.

Laenu või liisingu kuumakse peaks olema alati pärast palgapäeva, et saaks õigel ajal makstud. Kui Teie palgapäev muutub töökoha vahetusega või muudel põhjustel, siis tasuks sättida asjad nii, et laenu kuumakse tausmine oleks pärast palgapäeva.

Moneyzen küsib 5€ laenu maksekuupäeva muutmise eest.

7. Moneyzeni laenu on lihtsam saada kui mõnda kommertspanga laenu.

Moneyzen on inimestevaheline rahastusportaal. See tähendab, et kui Te esitate laenutaotluse, siis intress kujuneb vähempakkumise teel. Ehk Teile tehakse mitu erinevat laenupakkumist ja siis saate ise valida, milline on Teie jaoks kõige soodsam. Niiviisi võib saada üsna lihtsalt väga soodsa laenu.

8. Võib proovida neilt laenu maksehäirega saada.

Moneyzenilt võib proovida maksehäirega laenu saamist. Kui sul on mõni võlgnevus või maksehäire, siis loe siit laen maksehäirega lehelt pikemalt, millised on sinu võimalused maksehäirega laenu saada.

Moneyzen (halvad omadused)

1. Krediidikontrollitasu 5 eurot.

Reeglina laenuandjad krediidikontrolli eest tasu ei küsi, aga Moneyzen küsib 5 eurot. See on ka ainule asi, mida Moneyzenile etteheita.

Moneyzen (kokkuvõte)

Moneyzen plussid

Moneyzen miinused

Moneyzen Kontakt

Kas laenata Moneyzen'ist?

Moneyzen pakub soodsat laenu. Laenu intress ja lepingutasu, tegurid mis mõjutavad enim laenu kulukust, on võrreldavad pankade väikelaenuga. Seega, Moneyzenist tasub küll laenata.

Ainuke halb külg on krediidikontroll, mis on küll üsna madal tasu (5€), kuid reeglina laenuandjad sellist tasu ei küsi. Tihtipeale on headel laenudel mõni üleliigne tasu (krediidikontroll või näiteks laenu väljamaksetasu), et laen liiga soodne poleks.

Kui Te ei soovi pangast väikelaenu võtta, siis Moneyzenist saate üsna soodsalt laenu. Intressi poolest on head laenuandjad ka Bondora (intress alates 13,9%) ja Omaraha (intress alates 12%), kes samuti pole pangad.

Kuidas saada kõige soodsamalt laenu? Tehke laenutaotlused erinevatele laenuandjatele ja vaadake, kes Teile kõige soodsamalt laenu pakub. Laenutaotluse täitmine on tasuta. 

Lisaks, Bondora ja Moneyzen teevad Teile ise mitu laenupakkumist, seega saate valida ise kõige meelepärasema laenu neilt.

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.