Monefit

Monefit – populaarne, aga kas tasub laenata?

Picture of UUENDATUD 2. JAANUAR 2024
UUENDATUD 2. JAANUAR 2024

Kirjutas Christopher Tammet, Xlaenu looja, jurist.

Monefit (ärinimega Monefit Estonia OÜ) kuulub rahvusvahelisse finantstehnoloogia gruppi nimega Creditstar Group. Eelmainitud rahvusvahelisse gruppi kuuluvad ka mõned teised laenuandjad, kes Eestis tegutsevad. Näiteks, nii Smslaen.ee kui Creditstar.ee kuuluvad samale emaettevõttele.

Monefit on oma olemuselt soodne kiirlaen, mida saab hallata nutiseadme kaudu. Nimelt Monefitil on oma äpp, mis võimaldab laenusummaga ümber käia: näiteks arveid tasuda või erinevatele pangakontodele ülekandeid teha.

Kui tahad teada, kas laenata Monefitist, siis vaata pikemat arutelu laenutingimustest krediidikonto lehelt, sest Monefiti laen on laenuliigilt krediidikonto. Ise kasutavad nimetust krediidiliin.

Kuna Monefit ja Smslaen ning Creditstar kuuluvad kõik samale ettevõttele on huvitav teada, kas Monefit pakub samade tingimustega laenu või mitte. Kas Monefit on soodsam kui Smslaen või Creditstar?

monefit

Monefit laen

Monefit laen on tegelikult krediidiliin. Sama asjaga on tegu, mida nimetatakse ka krediidikontoks, laenulimiidiks või krediidilimiidiks.

Monefiti laen on selliste tingimustega:

  • Laenusumma: 50-5000 €
  • Laenuperiood: 3-60 Kuud
  • Intressimäär: ~ 25-35%

Nõuded isikule, kes soovib Mõnefitist laenata:

  • Laenutaotleja on Eesti kodanik või omab elamisluba
  • Laenutaotleja on vähemalt 18-aastane
  • Laenutaotlejal pole maksehäireid.

Monefit (head omadused)

1. Pakuvad laenu alates 50 eurot.

Kui soovite väikest laenu, mis on samas suurusjärgus nagu kiirlaenud, siis tasub mõelda Monefit laenu peale, sest minimaalne laenusumma on 50 €.

2. Selged laenutingimused (tagasimaksegraafik, kalkulaator).

Kui otsustate laenata Monefitist, siis tagasimaksegraafik on väga hästi esile toodud. Teate täpselt, kui palju peate iga kuu tagasi maksma, ”nähtamatuid” kõrvaltasusid pole.

3. Laenuhaldustasu puudub.

Paljude väikelaenude ja krediidikontode puhul tuleb maksta laenuhaldustasu. Laenuhaldustasu on igakuine tasu, mille eesmärgiks on katta laenu haldamisega seotud kulusid. Ükskõik, mida see ka ei tähendaks, on igati mõistlik valida laenuandja, kes ei küsi laenuhaldustasu või kellel on see juba arvestatud igakuisesse tagasimaksesst.

Väikelaenudega on tihti nii, et küsitakse laenuhaldustasu, aga see on juba arvestatud laenukalkulaatoris näidatud kuumaksesse ning Te midagi eraldi maksma ei pea.

Kokkuvõtteks, Monefitil puudub laenuhaldustasu, mis on märkimisväärne pluss. 

4. Laenu (raha) saab kätte pangasisese makse korral 15 minutiga.

Kui Teil on pangakonto LHV, SEB või Coop pangas, siis kantakse raha üle 15 minutiga.

5. Vajadusel saab taotleda lisasummat.

Kui Te olete krediidiliini avanud ning soovite lisaraha (lisasummat), siis see on võimalik, kuid peate uue laenutaotluse tegema ja see vajab eraldi läbivaatamist ja kinnitamist.

6. Laenu saab täies mahus varem tagasi maksta.

Laenu võttes koostatakse Teile tagasimaksegraafik. Te ei pea tagasimaksegraafikust kinni hoidma ning kui soovite saate varem laenu tagasi maksta.

Kui maksate kogu laenu varem tagasi, kui tagasimaksegraafik ette näeb, siis maksate kokkuvõtteks vähem, sest raha on väiksem perioodi võrra Teie käes.

Monefit (halvad omadused)

1. Intress pole kõige madalam (alates 30%).

Monefit krediidikontost on soodsamaid krediidikontosid Eestis. Näiteks, Bondora intress on alates 13,9% ja Credit24 alates 24%.

2. Minimaalne laenuperiood on 3 kuud.

Mida lühem on laenuperiood, seda vähem peate intressitasu maksma, sest raha on lühema perioodi Teie käes. Kui soovite kiirlaenu, siis on mõistlik võtta laenuperioodiks võimalikult lühike aeg. On laenuandjaid, kes pakuvad laenuperioodiks alla 6 kuu.

Monefit (kokkuvõte)

Monefit plussid

Monefit miinused

Monefit Kontakt

Kas tasub laenata Monefitist?

Monefit kuulub samale firmale, kellele kuuluvad ka Smslaen ja Creditstar. Tegu on rahvusvahelise Creditstar Group’iga. Küll aga, on Monefiti laen (krediidiliin) soodsam kui Smslaen või Creditstar. Laenu kätte saamise ja intressi poolest on Monefit üks parimad krediidikontosid Eesti laenuturul.

Kui Te aga soovite kõige soodsamat krediidikontot avada, siis tuleks vaadata Bondora või Credit24 poole, kuigi Monefit on üks parimaid kiirkrediidi pakkujaid.

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.