Smsmoney

Kas Smsmoney on liiga kallis või mõistlik?

Picture of UUENDATUD 2. JAANUAR 2024
UUENDATUD 2. JAANUAR 2024

Kirjutas Christopher Tammet. Xlaenu looja, jurist.

Smsmoney on ajapikku endale kujundanud maine, kui üks tuntumaid kiirlaenu pakkujaid. Otsustasime välja uurida, kas SMSmoney kiirlaen on soodne või mitte. Millised võiks olla alternatiivid Smsmoney’le?

Siin lehel on fookuses Smsmoney poolt pakutav kiirlaen. Smsmoney pakub lisaks kiirlaenule ka muid laene. Näiteks siit leiad Smsmoney krediidikonto arvustuse, kust saad täpselt teada, kui soodne/kallis Smsmoney on.

smsmoney laen

Smsmoney laen

SMSmoney kuulub Placet Group OÜ kontserni, mis on tegutsenud juba aastast 2005. Smsmoney laen või laenud (neil on erinevaid laene) on väga kuulsad ja isegi populaarsed Eestis.

Placet Group-i tegevusalaks on pakkuda tagatisega ja tagatiseta laene nii tarbijatele kui ettevõtetele. Muide, SMSraha ja Laen.ee kuuluvad ka Placet Groupi. Lisaks Eestile, tegutsetakse ka Leedu ja Poola laenuturul.

Smsmoney pakub erinevaid tagatiseta laene. Näiteks:

  • Kiirlaen (alates 18 eluaastat)
  • Krediidikonto (alates 18 eluaastat)
  • Tarbimislaen (alates 22 eluaastat)
  • Tagatislaen.
Nõuded isikule, kes soovib Smsmoney laenu võtta:
  • Laenutaotleja on vähemalt 18- (või 22-) aastane
  • Laenutaotleja omab alalist elukohta Eestis
  • Laenutaotlejal on püsiv sissetulek (miinimum nõuet sissetulekule pole).

Smsmoney (head omadused)

1. Lepingutasu puudub.

Üldiselt iga krediidiettevõte küsib lepingutasu. Lepingutasu on mõeldud katma lepingu koostamisega seotud kulusid (laenutaotluse läbi vaatamine, lepingu koostamine/muutmine jne).

Reeglina käivad lepingutasud kaasas väikelaenudega, sest väikelaenude lepinguperiood on pikem (alates 6 või 12 kuud). Kuna kiirlaenude lepinguperiood võib olla vaid 1 kuu, siis praktikas mõned kiirlaenuettevõtted ei küsigi lepingutasu. Aga mitte kõik.

Lepingutasu tavaliselt väljendatakse kahe arvuga, näiteks 1,5% laenusummast/min 35 €, eriti väikelaenude puhul.

Kiirlaenudel võib olla nii ühte kui teist ehk lepingutasu võidakse väljendada protsendina laenusummast või konkreetse arvuga

Järgnevalt vaatame, kui suur on võrdluses olevate kiirlaenupakkujate lepingutasu.

Kiirlaenupakkujate lepingutasud:

– SMSmoney: 0 €
– Credit24: 0 €
– SMSraha: 0 €
– Laen.ee: 0 €
– Ekspressraha: 0 €
– Omaraha: 0 € (al 6 kuud on 7 €)
– Boonuslaen: 0 €
– Ferratum: 1 € 

Juhiks tähelepanu asjaolule, et Ferratumil ja Boonuslaenul ka on väljamaksetasu (3%). See tähendab, et kui raha kantakse Teie Ferratumi/Boonuslaenu kontole ning Te tahate selle raha kanda oma isiklikule pangakontole, siis 3% summast, mida Te ülekanda soovite, tuleb maksta väljamaksetasuna.

Boonuslaenul on esimene väljamakse tasuta, alates teisest ülekandest tuleb maksta väljamaksetasu.

Seega Feratumil ja Boonuslaenul on üks negatiivne tasu juures võrreldes näiteks SMSmoney’ga.

2. Kiirlaenu kohta hea intress (aga kaugeltki mitte parim).

Mis asi üldse on intress? Lihtsustatuna öeldes, on intress tasu raha kasutamise eest. Ehk tasu selle aja eest, kui raha Teie käes on.

Kiirlaenu intressid on laias laastus sellised:

Omaraha: 12%
Credit24: 20%
– Monefit: 30%
– Smsmoney: 44,88%
– Laen.ee: 44,88%
– Smsraha: 44,88%
– Ekspressraha: 45,50%

Intresside erinevused on üsna väiksed ja seda on ka oodata, sest kiirlaenuturul on tihe konkurents.

Kuna intressid on nii sarnased, siis mängib laenu kulukuse kohapealt eriti rolli lepingutasu. Sama kehtib ka väikelaenudega, kui summad on kuni paar tuhat eurot.

3. Smsmoney kiirlaenu saab kiiresti kätte.

Smsmoney teeb väljamakseid mitu korda tunnis, seega üsna kiiresti saab raha kätte. Ka klienditeeninduselt on Smsmoney üks parimaid. Vestlusaknasse kirjutades saab vastuse circa 1-minutiga.

Kui nüüd rääkida, kellelt saab kõige kiiremini laenu kätte, siis selleks on vast Credit24, aga vahed ei ole suured.

4. Smsmoney pakub selgeid laenutingimusi.

Smsmoney’l on hea laenukalkulaator. Eriti positiivne Smsmoney laenukalkulaatori juures on see, et saate näha intressi, kuumakset ja muud, ilma, et oleksite sisseloginud või registreerinud Smsmoney kasutajaks/kliendiks.

Nimelt on laenukalkulaatoril kirjas ”Vaata põhjalikumalt siit” ning saate ligilähedaselt näha, kui kulukaks laen läheb. Näiteks, kui valida 300€ laenuperioodiga 9 kuud, siis põhjalikum info kuvatakse järgnevalt.

smsmoney laenutingimused

5. Pakuvad mõistliku kulukusega krediidikontot.
6. Pakuvad laenude refinantseerimist.

Laenude refinantseerimine on hea võimalus viia oma kallid laenud ühe soodsama laenuandja juurde. Muide, Smsmoney finantseerimislaen on tunduvalt parema intressiga (alates 15%) kui nende kiirlaen või krediidikonto.

Smsmoney (halvad omadused)

Leiab tunduvalt soodsamaid laene.

Intressi ja krediidikulukusemäära poolest on Bondora, Credit24, Monefit soodsamad kiirlaenud kui Smsmoney. Lisaks on hulk väikelaenupakkujaid, kes annavad soodsamalt laenu.

Smsmoney (kokkuvõte)

Smsmoney plussid

Smsmoney miinused

Smsmoney Kontakt

Kas tasub laenata Smsmoney'st?

Smsmoney on brändina väga kuulus laenupakkuja, aga kulukuselt sarnaseid laene on Eestis väga palju. Seega, kas laenata Smsmoney’st? Pigem ei.

Kui soovite soodsamat kiirlaenu, siis vaadakse Bondora, Credit24 või Monefiti poole. Kui soovite samas hinnaklassis laenu, kes teeb eripakkumisi, siis vaadake Creditstari või Ferratumi poole.

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.