Credit24

Credit24 on üks parimaid tagatiseta laene. Aga kui hea täpsemalt??

Picture of UUENDATUD 2. JAANUAR 2024
UUENDATUD 2. JAANUAR 2024

Kirjutas Christopher Tammet, Xlaen.ee looja.

Credit24 on üks populaarsemaid laenuandjaid Eestis. Seda kinnitab Finantsinspektsiooni aruanne, millest kohe natukene juttu. Credit24 tootevalikus on erinevad tagatiseta laenud, aga ennekõike siiski kiirlaenud ja Credit24 poolt kuulsaks saanud krediidikonto.

Siit lehelt saad ülevaatliku info selle kohta, kui hea on Credit24 laen ja kas laenata Credit24’st või võtta alternatiivina mõni muu laen. Credit24 laen on laenuliigilt krediidikonto. See tähendab, et saad laenu telefoniga taotleda.

Põhjalikkuse mõttes tahan selgitada, kust me võtame, et ta on üks populaarsemaid laene. Nimelt, Finantsinspektsioon annab iga aasta detsembris ja juunis välja poolaasta aruande finantsteenuste turust, kus on esitatud krediidivahendajate ja pankade tegevus numbrites.

Tuleb välja, et valdkonnas ”muud krediidiandjad” on suurim turuosa IPF Digitial OÜ-l, kellele Credit24 kuulub.

credit24 laen - krediidikonto

Credit24 laen

Credit24-l on käesoleval hetkel üle 120 000 kliendi ning laene on väljastatud ligi 130 miljoni euro väärtuses. Klientide ja väljastatud laenudelt arvult ollakse juhtiv lühiajaliste laenude väljastaja Eestis.

Firma juriidiline nimi on IPF Digital Estonia OÜ. Lisaks Eestile tegutsetakse ka Soomes, Lätis ja Leedus. Kusjuures peakontor asub Eestis. Töötajaid on kokku üle 60, kellest 15 töötavad Eestis.

Kui hea on aga Credit24 krediidikonto? Kohe uurime välja.

Credit24 laen on selliste tingimustega:

 • Laenusumma: 50-5000 €
 • Laenuperiood: 3-60 Kuud
 • Laenuintress: Alates 24%
 • Krediidikulukusemäär: 24-57%.

Credit24 (head omadused)

1. Madal intress võrreldes teiste krediidikontodega.

Intress on maakeeli öeldes tasu, mida laenuandja küsib selle eest, et oma raha annab Teile kasutada.

Eesti soodsamate krediidikonto pakkujate intressid on järgnevad:

 1. Raha24: 8,5%*
 2. Credit24: 24%
 3. Monefit: 30%
 4. Smsmoney: 40%
 5. Smsraha: 40%
 6. Laen.ee: 40%
 7. Smslaen: 45%
 8. Creditstar: 45%
 9. Ferratum: 46%
 10. Boonuslaen: 46%
  * – Nagu ülevalt nähtub, siis Raha24 on parim intress, aga nad küsivad väljamaksetasu, mis on 5% laenusummast ja see raha võetakse Teie kontolt maha kui väljamakseid teete.

2. Väljamaksetasu puudub.

Väljamaksetasu on tasu, mis kohaldub siis, kui soovid oma virtuaalselt kontolt (ehk krediidikontolt) kanda raha isiklikule pangakontole. Muide, Credit24 krediidikontolt saab väljamakseid teha isiklikule pangakontole ööpäevaringselt. See on suur erinevus kiirlaenuga.

Nagu selgub, siis Credit24 krediidikontolt väljamakse oma isiklikule kontole on tasuta.

Väljamaksetasu puudub ka SMSmoney’l, SMSrahal, Laen.ee-l. Ferratumiga on selline lugu, et esimene väljamakse on tasuta, aga alates teisest väljamaksest kohaldub väljamaksetasu 3% (3% arvutatakse sellest summast, mida Te ülekanda soovite).

Raha24 väljamaksetasu suurus on 5% summast, mida isiklikule kontole soovite kanda.

3. LEPINGUTASU PUUDUB.

Tarbijakrediidilepingute valdkonnas on levinud, et küsitakse lepingut sõlmides lepingutasu. See on üks levinumaid kõrvaltasusid, mida küsitakse, et oma taskuid täita. Lepingutasu on üldiselt vahemikus  7 € – 75 €.

Credit24 krediidikonto on ilma lepingutasuta. See on suur pluss. Teistest krediidikonto pakkujatest ei küsi lepingutasu SMSmoney, SMSraha, Laen.ee ja Ferratum. Raha24 lepingutasu on 5% laenusummast.

4. CREDIT24 PAKUB MAKSEPUHKUSE VÕIMALUST.

Credit24 krediidikonto hõlmab ka maksepuhkuse võimalust, mis on tasuta.

Maksepuhkus on hea asi, mida kasutada nt suvel või jõuluajal, kui teate, et mingi periood on Teil rohkem väljaminekuid või palgata puhkus.

Maksepuhkus toimib nii, et annate Credit24-le teada, et soovite maksepuhkust ja kui nad on nõus, siis lükatakse Teie kuumakse 1 kuu võrra edasi.

SMSmoney, SMSraha, Laen.ee ja Ferratum ei paku maksepuhkuse võimalust.

5. Krediidikonto äpp on hea ja töötab igas seadmes.

Credit24 krediidikontol on oma äpp, mis on loodud selle jaoks, et saaksite mugavalt ja kiiresti ülekandeid teha isiklikule pangakontole.

credit24 krediidikonto laen - äpp

6. Läbipaistvad kasutus- ja laenutingimused.

Mulle endale meeldib ja minu arust on üldse tarbijale väga tähtis, et kõik tasud, kulud oleksid laenupakkuja veebilehel selgelt välja toodud.

Credit24 veebilehel on lihtne: vajutad krediidikontole ja avaneb loetelu, kus on kirjas:

 • kuidas krediidikonto registreerida
 • krediidikonto hinnad
 • lepinguabi
 • krediidikonto kalkulaator

Nii peakski olema. SMSmoney, SMSraha ja Laen.ee lehtedel on samuti lihtne leida vajalikku infot, aga nt Ferratumi ja Boonuslaenu puhul ei ole üldse nii kerge leida infot.

7. Credit24 pakub krediidikontole 30 päevast rahulolugarantiid.

Rahulolugarantii tähendab tegelikult taganemist, mis on juriidiline termin.  Põhimõtteliselt toimib taganemine nii, et kui Te sõlmite krediidikonto lepingu ja pärast lepingu sõlmimist hakkate kahetsema, et krediidikonto tegite, siis Teil lastakse kogu summa tagastada ilma lisakuludeta.

Taganemiseks tuleb saata Credit24 klientiteenindusse email, milles väljendate soovi taganeda.

Lisaks, tuleb 30-päeva jooksul kogu laenusumma tagasi kanda kontole, kui Te kandsite selle isiklikule pangakontole. Kui Te ei kandnud ja summa on siiani Teie krediidikontol (virtuaalkontol), siis veel lihtsam.

8. Maksetähtpäeva muutmine on tasuta.

Nt kui lähete uude töökohta ja soovite laenu maksetähtpäevaks valida uue kuupäeva, mis on pärast Teie palgapäeva, siis saate sellise toimingu tasuta teha.

9. Laenu saab 15 minutiga kätte.

Kui soovite kiiresti laenu saada, siis Credit24 on kõige kiirem laen, mida väljastatakse. Nimelt, tegu on Eesti suurima krediidivahendajaga ja väljamakseid tehakse kõige tihedamini (3 korda tunnis).

10. Laen maksehäirega.

Kui Teil on maksehäireid, aga soovite siiski laenu saada, tasub proovida Credit24-st laenu saamist.

Credit24 (halb omadus)

Ainukese asjana tooks selle välja, et Bondora ja Raha24 intressid on madalamad, aga kuna Raha24 küsib leingutasu ja väljamaksetasu ning Credit24 ei küsi kumbagi, siis julgen soovitada Credit24 kui neist soodsamat. 

Bondora intress on samuti madalam, aga ka Bondora küsib lepingutasu (4%). Credit24 üks hea külg ongi see, et lisa- ja kõrvaltasusid laenule ei teki.

Intressi kohta nii palju, et tihtipeale reklaamivad laenuandjad enda toodet kui väga madala intressiga laenu (mis ei vasta tõele), aga just nendel puhkudel tulevad igasugused kõrvaltasud juurde.

Credit24 (kokkuvõte)

Credit24 plussid

Credit24 miinused

Credit24 Kontakt

Kas võtta Credit24 laen?

Lõpetuseks, Credit24 on Eesti suurim krediidivahendaja ja seda põhjusega – laenu saab kiiresti kätte ning intress ja KKM on ühed turu parimad. Üleliigsed kõrvaltasud puuduvad.

Ainukese miinusena tooks selle välja, et Raha24-l on tibake parem intress, aga teisalt, Raha24 küsib kõrvaltasusid, mis Credit24-l puuduvad. 

Mille järgi otsustada, kas laenata Credit24-st või Raha24-st? Põhimõtteliselt on nii, et Raha24 annab nõks parema intressiga laenu, aga hiljem tulevad juurde kõrvaltasud (väljamaksetasu, lepingutasu), mida peate maksma.

Credit24 annab Teile laenu nõks kõrgema intressiga, aga edaspidised ”üllatused” ja kõrvaltasud puuduvad. Meie valik on Credit24, sest intressi vahe pole suur, küll aga on mugavuses suur vahe Credit24 kasuks.

Ja lõpetuseks, kõige soodsamat krediidikontot pakub Bondora – intress alates 13,9%.

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.