Smslaen/Creditstar

Smslaen/Creditstar laenu arvustus: kas tasub või ei tasu laenata?

Picture of UUENDATUD 2. JAANUAR 2024
UUENDATUD 2. JAANUAR 2024

Kirjutas Christopher Tammet, Xlaenu looja, jurist.

Smslaen ja Creditstar on samad laenud. Nimelt, Smslaen kuulus Creditstar Gruppi ning mõlemad laenud on sama kaubamärgi all. Seega, siin lehel olev info käib nii Smslaenu kui ka Creditstari kohta. Analüüsime, kui kallis või soodne Creditstari laen on ja millised võiks olla alternatiivid Smslaenule/Creditstarile?

Sellest kõigest juttu all pool.

Smslaen ei ole klassikaline väikelaen, vaid laenulimiit. Laenulimiit on oma olemuselt nagu kiirlaenud, sest laenu saab kiiresti kätte ja laenusumma on madal (50-5000 €).

Laenulimiidi kohta öeldakse ka krediidikonto ja krediidilimiit. Laenusumma suurust, intressi ja laenuperioodi hinnates on laenulimiidile kõige ligilähedasem laen kiirlaen.

Muide, enamus populaarsemaid kiirlaenupakkujad on hakanud kiirlaenu asemel, või kõrval, pakkuma laenulimiiti. Käesoleval lehel kasutame samas tähenduses väljendeid Smslaen, Smslaenu laenulimiit ja Smslaenu kiirlaen.

smslaen

Smslaen on selliste tingimustega:

  • Laenusumma: 50-5000 €
  • Laenuperiood: 30 päeva kui 3 aastat
  • Laenuintress: 45%
Nõuded isikule, kes soovib Smslaenu/Creditstari laenu võtta:

  • Laenutaotleja on vähemalt 18-aastane Eesti kodanik (või omab elamisluba)
  • Laenutaotlejal ei ole aktiivseid võlgnevusi Creditinfos.
  • Laenutaotleja võtab laenu isiklikult (omanimelisele) pangakontole.

Smslaen (head omadused)

1. Pakuvad väikest laenusummat.

Smslaen algab juba 50-st eurost, mis on üsna väike laenusumma. Pangad nii väikeseid laenusummasid ja nii kiiresti ei paku, seega positiivne, et mõeldakse ka inimestele, kellel vaja laenata kiiresti väikest summat. 

2. Smslaenu saab 15-minutiga kätte.

Smslaenul on pangakontod kõigis tuntumates Eesti pankades (Swedbank, SEB Pank, LHV). Seega, laen kantakse kiiresti (15 minutiga) üle. 

Kui Teil on pangakonto muus pangas kui eelmainitud pangad, siis võib võtta kauem aega laenu kättesaamine.

3. Laenu saab tasuta ennetähtaegselt tagastada.

Väikelaenusid saab ka ennetähtaegselt tagastada, aga tihti tuleb maksta laenujäägilt 1-2% suurust tasu. Smslaenu saab ilma tasudeta varem tagasi maksta ehk ennetähtaegselt tagastada. 

Smslaen (halvad omadused)

1. Kõrge intressi- ja krediidikulukusemäär.

Smslaenu miinuseks on kindlasti kõrge intress ja krediidikulukusemäär. Nimelt, intress on 45% kandis ning krediidikulukusemäär on 56%.

Üks positiivne asi kõrge intressi ja krediidikulusemäära juures on see, et kuna laenud on kulukumad, siis on neid kergem saada. Smslaenu ei ole väga raske saada. Teisalt, on teisi kiirlaenupakkujaid, kellel on samuti kõrge intress väikelaenude kontekstis, aga siiski parem intress kui Smslaenul ning laenu on sama kerge saada oma pangakontole. 

Sellisteks laenudeks on näiteks: 

  1. Bondora: intress alates 13,9%
  2. Credit24: intress alates 24%
  3. Monefit: intress alates 30%

3. Esimese laenu suurus on maksimaalselt 500 eurot.

Kui Te pole varem laenanud, siis Teie esimene smslaen saab olla kuni 500€. Kui soovite neilt uuesti laenata, siis Teie laenulimiit suureneb ja saate rohkem laenata kui 500€.

Smslaen (kokkuvõte)

Smslaen plussid:

Smslaen miinused

Smslaen Kontakt

Kas võtta Creditstar/Smslaen?

Smslaenu saab väga kiiresti oma pangakontole (15 minutga) ning laenu saab vajadusel tasuta ennetähtaegselt tagastada.

Selle arvelt, et laenu saab kiiresti kätte ning Smslaenu on kerge saada, on intress ja krediidikulukusemäär kõrgemad. Soodsama laenu, sama kergelt, saate Bondorast või Omarahast.

Creditstari ja Smslaenuga kuulub samasse gruppi ka Monefit. Monefit on tunduvalt soodsam, kui Creditstar ja Smslaen.

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.