Maksepuhkus

Maksepuhkuste pikkused ja hinnad, mida Eesti laenuandjad pakuvad.

Picture of UUENDATUD 2. JAANUAR 2024
UUENDATUD 2. JAANUAR 2024

Kirjutas Christopher Tammet. Xlaenu looja, jurist.

Laenates tuleb mõelda tuleviku peale, sest laenuperioodid on keskmiselt aastaid pikad ning tuleb olla tark ja valmistuda ootamatuteks olukordadeks. Näiteks, kui otsutad töökohta vahetada või pere on täienemas uue liikme võrra. Faktoreid, mis võivad juhtuda tulevikus, on mustmiljon ning ennustamine on tänamatu töö.

Võimalus kasutada maksepuhkust on väga levinud praktika. Peaaegu iga tarbimislaen on võimalik võtta maksepuhkusega. Eriti veel suuremad ja tuntumad laenupakkujad, nemad isegi reklaamivad maksepuhkuse võimalust.

Tark tegu on olla ootamatusteks valmis ning visata pilk peale, kes pakuvad pankadest maksepuhkust, kui pikalt pakutakse maksepuhkust ning mis Teile maksepuhkus maksma läheb.

Kui Sa veel ei tea, mis imeloom maksepuhkus on, siis siin on vastus: maksepuhkus on võimalus lükata laenu osamakse edasi kas 1 kuu või kuni 6 kuu võrra. Seega, maksepuhkus on vahend, mis võimaldab Teil ajutiselt oma maksekoormust vähendada.

Maksepuhkuse võib liigitada kaheks:

 • 1. Täielik maksepuhkus (ei pea midagi maksma)
 • 2. Osaline maksepuhkus (maksate ainult laenu intressi)

Maksepuhkuse võtmine maksab mõne laenuandja puhul, aga mitte kõigi puhul. Mõnes mõttes ebaloogiline, et taotlete maksepuhkust eesmärgiga mitte maksta pangale teatud perioodil raha, aga siiski sellise võimaluse eest paljud laenuandjad küsivad tasu. Sellest nüüd lähemalt räägimegi.

laen kehtiva maksehäirega

Kuidas käib maksepuhkuse taotlemine?

Maksepuhkust saab taotleda kahel erineval viisil. Variantide vahe seisneb mugavuses ja hinnas.

Esiteks, Te lähete pangkaontorisse ning vormistate maksepuhkuse avalduse läbi kliendihalduri.

Teiseks, mis on mugavam variant. Nimelt, saate ka internetis vormistada maksepuhkuse avalduse. Lisaks, internetis on maksepuhkuse vormistamine odavam (kui kontorisse minnes).

Praktikas seisneb maksepuhkuse taotlemine vaid selles, et saadate pangale emaili, milles väljendate oma soovi maksepuhkuse võtmiseks ning märgite ära, kui pikalt tahate maksepuhkust võtta.

Pankade pakutav maksepuhkus väikelaenule

LAENUANDJAMAKSEPUHKUSE PIKKUSMAKSEPUHKUSE HINDMaksepuhkuse taotlemine

Inbank

6 kuud (3+3)25€info@inbank.ee

Bigbank

6 kuud19,17€info@bigbank.ee

Coop Pank

3+ kuud20€ (35€)klienditugi@cooppank.ee

TF Bank

KokkuleppelTasutainfo@tfbank.ee

LHV

6 kuud10€finance@lhv.ee

SEB

6 kuud20€info@seb.ee

Laenuandjate maksepuhkuse pikkus

Järgnevalt süübime sisse, milline laenuandja pakub kõige rohkem maksepuhkust. Lisaks maksepuhkuse pikkusele tõime välja maksepuhkuse hinna ning maksepuhkuse erinevad variatsioonid.

Inbank maksepuhkus

 • Pikkus 3 + 3 kuud, hind 15€

Inbank pakub laenuperioodi jooksul 2 korda maksepuhkust.

Esimese korra pikkuseks on kuni 3 kuud. Teise korra pikkuseks on samuti kuni 3 kuud. Kui soovite Inbankist teist korda võtta maksepuhkust, siis peavad olema eelneva 3 kuu laenu osamaksed ja intressimaksed tasutud.

Korraga poole aasta pikkust maksepuhkust võtta ei saa. Maksepuhkuse saamine on lihtne. Selleks tuleb saata email aadressile info@inbank.ee ning teavitada Inbanki soovist maksepuhkust võtta.

Bigbank maksepuhkus

 • Pikkus kuni 6 kuud, 21 päeva tasuta, üle selle 19,17€

Pakuvad nii osalist kui täielikku maksepuhkust. Osaline maksepuhkus tähendab, et peate maksepuhkuse ajal maksma ainult intressimakseid. Täikelik maksepuhkus tähendabki seda, et Teil on täielik maksepuhkus. Mitte midagi maksma ei pea. Kui (täielik) maksepuhkus saab läbi, siis peate tasuma korraga kõik ära jäänud intressimaksed.

Mis on Bigbanki maksepuhkuse hinnaks? Kui soovite lükata laenumakset edasi kuni 21 päeva, siis on maksepuhkuse teenus tasuta. Muul juhul on Bigbanki maksepuhkuse hinnaks on 19,17€.

Muide, maksepuhkuse vormistamine on internetis odavam, kui kontorisse minnes. Näiteks on Bigbanki maksepuhksue vormistamine internetis 19,17€, aga Bigbanki kontoris 25,56€.

Coop maksepuhkus

 • Pikkus kuni 6 kuud, kuni 3 kuud maksab 20€, üle selle 35€

TF Bank maksepuhkus

 • Pikkus maksimaalselt kuni 6 kuud, vormistamine tasuta.

LHV maksepuhkus

 • Pikkus kuni 6 kuud, hind 10€

SEB maksepuhkus

 • Pikkus kuni 6 kuud, hind 20€

Väikelaenu maksepuhkuse taotlemine maksab 20€ ning pikkus on kuni 6 kuud.

Lisaks väikelaenule, saate SEB’st võtta maksepuhkust ka liisingule ja eluasemelaenule.

SEB liisingule ja eluasemelaenule saab võtta maksepuhkust ka seoses sellega, kui lähete ajateenistusse. Sellisel juhul antakse maksepuhkust terveks ajateenistuse ajaks (8 või 11 kuud).

Swedbank maksepuhkus

 • Pikkus kuni 6 kuud, hind 25€

Pakuvad maksepuhkust kuni 6 kuud. Maksepuhkust on võimalist Swedbankist võtta mitu korda.

Intressimakseid tuleb maksta maksepuhkuse ajal (põhiosamaksed on peatatud).

Swedbank on suur pank ja seega on neil palju erinevaid laenutooteid (autolaen, kodulaen, õppelaen, järelmaks jms) ning maksepuhkuse vormistamisel on erinevad suurused sõltuvalt laenutootest.

Swedbanki maksepuhkuse vormistamise tasud:

 • Järelmaks: 15,83€
 • Väikelaen: 25€
 • Kodulaen ja kapitalilaen: 95€

Maksepuhkuse vormistamise kohta saate lisainfot aadressilt: info@swedbank.ee. Kui olete juba makseraskustes ning soovite maksepuhkust võtta, siis saab infot aadressilt volgnevused@swedbank.ee

Luminor maksepuhkus

 • Luminor ei paku tarbimislaenule (väikelaenule) maksepuhkust.

Kiirlaenude Maksepuhkuse Pikkus

LAENUANDJAMAKSEPUHKUSE PIKKUSMAKSEPUHKUSE HINDMaksepuhkuse taotlemine

Credit24

Al 1 kuuTasutaklienditeenindus@credit24.ee

Raha24

1 – 6 kuudTasutainfo@raha24.ee

Laen.ee

1 – 3 kuudTasutainfo@laen.ee

Smsmoney

1 – 3 kuudTasutainfo@smsmoney.ee

Smsraha

1 – 3 kuudTasutainfo@smsraha.ee

Ferratum

1 kuu (2x saab kasutada)Tasutaferratum@ferratumbank.ee
 • Kiirlaenude maksepuhkuse puhul on oluline arvestada sellega, et kuigi maksepuhkus on tasuta, peate Te maksma intressitasu. Lisaks, reeglina on kiirlaenude maksepuhkuse saamise eelduseks see, et enne maksepuhkuse võtmist olete laenu osamakseid maksnud tähtaegselt (ehk õigel ajal).
 • Mõne kiirlaenu puhul saate maksepuhkust taotleda laenuandja iseteenindusse sisse logides, mõne teise laenuandja puhul tuleb saata email.

Kas seadus näeb ette maksepuhkuse andmise?

 • ÕPPELAEN

Seadus näeb ette, et Te ei pea maksma õppelaenu põhiosa sellel ajal, kui viibite ajateenistuses. Ajateenistuse ajal maksab riik Teie eest laenu intressi, seega Te ei pea midagi maksma.

Maksepuhkuse pikkus seoses ajateenistusega sõltub sellest, kui kaua Te ajateenistuses viibite (kas 8 või 11 kuud).

Maksepuhkuse saamiseks seoses ajateenistusega peate pangale esitama tõendi, mis näitab, et olete teatud perioodil ajateenistuses.

Tõendi selle kohta, et viibite ajateenistuses saate kaitseväelt. Pangale tasuks juba öelda enne ajateenistusse asumist, et soovite maksepuhkust võtta.

Ajateenistuse ajal maksepuhkuse võtmisest saate pikemalt lugeda Kaitseressursside Ameti veebilehelt.

 • MUUD LAENUD

Kui õppelaenu kohta näeb seadus ette, et pank peab Teile maksepuhkust andma, siis teiste laenutoodete (kiirlaen, väikelaen, autolaen või muu laen) kohta ei ole kohustust anda maksepuhkust.

NB! Isegi kui seadus ei sätesta, et Teil on õigus maksepuhkust saada, aga laenulepingus on kirjas, et laenuandja pakub maksepuhkust, siis on Teil õigus saada maksepuhkust. Lepingud on täitmiseks.

Kas maksepuhkuse võtmine muudab laenu kallimaks?

Jah, muudab. Kuna laenuperiood venib tänu maksepuhkusele pikemaks, siis maksate intressi pikema perioodi eest ning laen läheb kulukamaks. Kordan veel ka selle üle, et kuigi maksepuhkus on teatud laenuandjate puhul tasuta, peate Te ikka maksma intressitasu. Muid tasusid, mida peate maksma, vaadake laenulepingu tasu lehelt.

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.