Parimad Laenupakkumised 2024

Parimad laenupakkumised, mida hetkel pakutakse.

Picture of UUENDATUD 16. JUUNI 2024 - Christopher Tammet, Xlaen.ee looja, jurist.
UUENDATUD 16. JUUNI 2024 - Christopher Tammet, Xlaen.ee looja, jurist.

Millised on parimad laenupakkumised käesoleval hetkel? Kas on võimalik saada laenu soodsamalt, kui üldjuhul antakse? Jah, laenu on võimalik saada soodsamalt, kui laenata õigel ajal ja õigest kohast.

Tagatiseta laenud on üsna populaarsed ning neile tehakse regulaarselt soodustusi, mille raames on võimalik saada väga soodne ja hea laenupakkumine. Koondasime kokku parimad laenupakkumised 2024. aastal ehk soodsamad laenupakkumised, mida praegu pakutakse. Selle lehe eesmärk on koondada soodsamad laenupakkumised Eestis, et kellegil ei tuleks aega raisata laenude otsimisele ja võrdlemisele.

Milliseid soodustusi laenudele tehakse?

Tarbimislaenud on kuulsad eripakkumiste ja soodustuste poolest. Tarbimislaenu tunnuseks on see, et tagatis puudub, tagatist pole. See võimaldab laenu kergemini taotleda (ehk tarbimisvajaduste katmiseks võtta). Seega, et arusaadavam oleks: tagatiseta laenud = tarbimislaenud.

Tagatiseta laenudele, mida maakeeli nimetatakse ka kiirlaen tagatiseta ja väikelaen tagatiseta, tehakse soodustusi, mis on seotud intressi langetamis ja lepingutasu puudumisega. Kui Teid huvitab ainult võimalikult madal intress, siis saate siit näha madala intressiga laenud.

Leidub ka muid soodustusi laenudele. Näiteks on selliseid tarbimislaene (näiteks krediidikonto), mida võttes tuleb maksta väljamaksetasu.

Väljamaksetasu tähendab seda, et kui Te soovite krediidikontolt oma pangakontole raha kanda, siis tuleb maksta väljamaksetasu. Üks soodustus, mida krediidikontole tehakse, on väljamaksetasu puudumine. Seega, laias laastus tehakse kolme erinevat sorti soodustust tagatiseta laenudele.

Soodustused, mida tagatiseta laenudele (tarbimislaenudele) tehakse:

Millal, mis ajal, laenudele soodustusi tehakse?

Kalendriaastas on kaks suuremat perioodi, millal inimesed tagatiseta laene võtavad. Sellest tulenevalt teevad laenupakkujad ja pangad ka soodustusi. Üldjuhul käituvad laenuandjad samamoodi ehk teevad samal ajal soodustusi, sest neil on samad laenutooted ja sama klientuur. 

Ainuke erinevus laenupakkumistes võib olla see, et mõni laenuandja teeb üks kuu varem intressi langetamise, teine teeb kuu aega hiljem. Periood on siiski sama, näiteks kevadkuud või sügise lõpp.

  • 1. Esimene suurem periood, millal aastas soodustusi tehakse laenudele, on märts ja aprill.

Paljud inimesed võtavad laenu selle eesmärgiga, et suvel reisida, remonti teha, puhata jms. Reeglina eelmainitud otstarbeks võetakse laenu kevadel. 

Sellest tulenevalt hakkavad soodsad ja head laenupakkumised tulema juba märtsis ja aprillis. Mõne laenuandja puhul juba veebruaris, mõne puhul alles mais. Suvekuudel (juuni, juuli, august) reeglina laenudele eripakkumisi ja kampaaniaid ei tehta.

  • 2. Teine suurem periood, millal on soodsad laenupakkumised, on november ja detsember.

Kuna november ja detsember on enne jõule, siis tehakse häid laenupakkumisi, sest inimesed võtavad jõulukinkide ja muude jõulukulutuste tarbeks laenu. 

Reeglina on jõuluperioodiks põhilised head laenupakkumised novemberis-detsembris, aga mõni laenuandja võib juba oktoobis alustada sellise kampaaniaga, et lepingutasu puudub. (Lepingutasu puudumine on eriti populaarne väikelaenude puhul).

Parimad Laenupakkumised

1. Esmalaenu intress alates 2,9% (Raha24)

Laenusumma: 100 € – 5000 €
Laenuperiood: 2 – 60 kuud
Lepingutasu:  5% laenusummast
Vanusepiirang: 18 aastat
Laenuintress: 2,9% (esmalaen)
Tagatis: Puudub

Kas Raha24 kampaanial on muud tasud? Lepingutasu tuleb ka maksta – see on 5% laenusummast. Kokkuvõtteks, Raha24 on üks parimad laenupakkumisi aprillis, kui soovite laenu kiirelt kätte saada.

Loe siit pikemalt Raha24 kohta.

2. Intress langetatud 7% peale (Bondora)

Laenusumma: 500 € – 10000 €
Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Lepingutasu:  Puudub
Vanusepiirang: 18 aastat
Laenuintress: Alates 13,9% (7,08%)
Tagatis: Puudub

Intressimäär 7% on väga soodne, sest reeglina ei paku keegi nii madala intressiga laenu. Näiteks Swedbanki ja LHV Panga väikelaenu intress algab 15%-st. Muide, Bondoraga on ka selline lugu, et kui esitate laenutaotluse, siis Teile tehakse 3 erinevat laenupakkumist. 72h jooksul saate otsustada, kas mõni neist pakkumistest Teile sobib või ei sobi. Lisaks, Bondoral puudub ka lepingutasu, mis on suur pluss.

Loe siit pikemalt Bondora kohta.

3. Lepingutasu 0 € (TF Bank)

Laenusumma: 500 € – 15000 €
Laenuperiood:
12 – 84 kuud
Lepingutasu:  0 € (muidu 75€)
Vanusepiirang: 22 aastat
Laenuintress: Alates 9,9%
Tagatis: Puudub

TF Bank on tarbimislaenude väljastamisele spetsialiseerunud pank. Pakuvad ühte soodsaimat autolaenu ja väikelaenu (nii autolaen kui väikelaen on tarbimislaenud). Hetkel on nad pankadest ainus, kes teevad soodsat laenupakkumist – lepingutasu 0 €. Kui kampaaniat pole, siis on TF Banki lepingutasu suuruseks 75 €. Muide, TF Bank pakub 0 € suurust lepingutasu nii väikelaenule kui ka refinantseerimislaenule.

Loe siit pikemalt TFBank kohta.

4. Lepingutasu puudub (Bigbank)

Laenusumma: 500 € – 25000 €
Laenuperiood:
6 – 120 kuud
Lepingutasu:  0 € (muidu 45€)
Vanusepiirang: 20 aastat
Laenuintress: Alates 7,9%
Tagatis: Puudub

Bigbanki soodne laenupakkumine kehtib kuni 5. aprill 2020. Mis eripakkumisega tegu on? Bigbank teeb sellist kevadkampaaniat, kus autolaenul ja väikelaenul puuduvad kõik kõrvaltasud ning lisaks on intressi langetatud 1% võrra.

Muide, Bigbank on üks põhilisi tarbimislaenudele spetsialiseerunud pankasid, sellest ka põhjus, miks nad nii tihti soodustusi ja eripakkumisi laenudele teevad.

Loe siit pikemalt Bigbank kohta.

Rohkem märkimisväärseid soodustusi hetkel pole

Kuna on aasta algus, siis inimesed ei võta palju laenu ning sellest tulenevalt laenupakkujad ei tee soodustusi. Millal rohkem laenupakkumisi tuleb? Kindlasi hakkavad laenuandjad juba veebruaris vaikselt uusi kliente meelitama erinevate soodustustega.

Täiendame seda lehte regulaarselt ning kui uusi kampaaniaid ja soodustusi laenudele tuleb, siis lisame need siia. Jaga seda lehte vist lisa bookmark, et hoida silm peal parimatel laenupakkumistel.

Laenupakkumised ja Kampaaniad

Enim soodustusi tegevad laenuandjad 2019-2021

KOHTLAENUANDJASUMMAPERIOODTAVAINTRESSLAENUPAKKUMINE/SOODUSTUSHINNANG
1

Raha24

100 – 5000€2 – 8 kuud2,9% (18%)Intress 2,9%★★★★★
3

TF Bank

500 – 20 000€12 kuud – 7 a8,9%Lepingutasu 0 €★★★★★
4

Bigbank

500 – 25 000€6 kuud – 10 a9,9%Lepingutasu 0 €★★★★★
5

Inbank

300 – 10 000€6 kuud – 6 a10,9%★★★★★
6

Omaraha

50 – 2000€1 kuud – 5 a11%★★★★★

Täiendame laenupakkumiste tabelit regulaarselt.

Millised on populaarsemad laenud, mida Xlaen lugejad võtavad?

Xlaen.ee lugejad tunnevad huvi erinevate laenude vastu. Nimelt, on Xlaen veebilehelt võimalik leida erinevaid laenutooteid (teisisõnu laene). 

Näiteks, siit lehelt leiate kiirlaenud, väikelaenud, autolaenud ja krediidikontod. Neid eelnimetatud laene nimetatakse koondnimega tarbimislaenudeks. Tarbimislaenude sünonüüm on tagatiseta laenud.

Mis laene siis teised võtavad?

Autolaenudest on kõige populaarsem TF Banki autolaen, sest neil puudub lepingutasu. Kiirlaenudest võetakse enim Bondora ja Credit24 laene, sest need saab samal päeval kätte (paari tunniga).

Populaarsemad väikelaenud on Bigbankil ja Inbankil (laenutaotlusele vastus 1-minutiga ning hea intressiga laenud).

Laenude ja võlgade refinantseerimiseks (samuti inimesed, kellel on maksehäireid) võtavad Monefiti või Ferratumi laenu.

Vaata siit, millised on kõige madalama intressiga laenud.

SOODSAIM KIIRLAEN

SOODSAIM VÄIKELAEN

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Levinumad küsimused koos vastustega leiad: KKK.